Warning: Division by zero in /www/doc/www.frydlantsko.eu/www/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_singlepic/templates/nextgen_basic_singlepic.php on line 13

FRÝDLANTSKO – Víc než dvě miliardy korun bude stát nová silnice z Liberce směrem na Frýdlant, Habartice a na česko- polskou hranici. Informoval o tom ředitel libereckého Ředitelství silnic a dálnic Josef Jeníček. Silnice má výrazně zlepšit a zrychlit cestu na Frýdlantsko a dokončena bude nejdříve kolem roku 2018.
První etapa bude stát kolem 800 miliónů korun. Napojují se na rychlostní silnici z Liberce na Chrastavu a obejde Stráž nad Nisou i libereckou čtvrť Krásná Studánka.
Součástí projektu je obchvat Frýdlantu. Liberecký kraj by měl novou silnicí získat rychlé spojení s Polskem, na které obce na Frýdlantsku už léta čekají. Region, v němž žije 24 tisíc obyvatel, má v kraji nejvyšší nezaměstnanost a právě špatné dopravní spojení odrazuje podle starostů investory. Nová silnice by navíc do regionu mohla přivést i více turistů.

Pin It on Pinterest

Share This