Výstava modelů podstávkových domů


Warning: Division by zero in /www/doc/www.frydlantsko.eu/www/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_singlepic/templates/nextgen_basic_singlepic.php on line 13

FRÝDLANT – Do výstavní síně frýdlantské radnice zavítala putovní výstava Architektura podstávkových domů, kterou připravili členové německého sdružení ideenfluße. V. (česky Řeka ideí). Na výstavě, která potrvá celý měsíc červenec, budou od 2. 7. představeny dřevěné modely podstávkových domů, typických představitelů místní lidové architektury.Dopis tvůrců výstavy návštěvníkům:
Vážení návštěvníci výstavy Architektura podstávkových domů,
touto formou se Vám představují práce mladých členů spolku „ideenfluß e. V.“, které vznikly pod dohledem odborníků v rámci jednoho našeho projektu. Krajina podstávkových domů v trojzemí Německa, Polska a České republiky se svými dochovanými přibližně 20 000 podstávkovými domy představuje v evropském měřítku kulturně-historickou zvláštnost.
Podstávkové domy jsou v Evropě jedinečné. Utváří celý krajinný ráz oblasti od německé Horní Lužice a Saského Švýcarska až po Severní Čechy a polské Dolní Slezsko.
Spolek „ideenfluß e. V.“ si dal za cíl prezentovat pomocí putovní výstavy obzvláště pěkné exempláře tohoto stavebního typu ze všech třech zemí a také je postupně doplňovat.
Chceme touto výstavou upozornit na svého druhu jedinečnou a zvláštní architekturu a tímto přispět k rozvoji kulturního dědictví.
Birgit Ch. L. Beltle
Vorstandsvorstizende, ideenfluß e. V. Görlitz

Výstava ve Frýdlantu je přístupná vždy od úterý do pátku v čase od 9 do 15 hodin. Pokud bude zamčeno, použijte prosím zvonek na vstupních dveřích výstavní síně a vyčkejte příchodu obsluhy.

Sdílet tento příspěvek na

2 komentáře

  1. エクセレントビート! 、どのようにあなたがあなたを修正しながら弟子を|私はに希望したい でした私はブログに加入しますか?アカウント|私は、許容できる取引助け助け。私がされていた少し |明るいクリアなこのブロードキャストの知り合いビットは提供提供 コンセプト
    一部予約販売 全半额最安値 http://whitegunpowder.com

    Napsat odpověd

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Share This