LOGO Bílí Tygři

Základní část Tipsport extraligy skončila a na řadu se tak dostávají boje o mistrovský titul. Bílí Tygři se o play-off poperou s Vítkovicemi. Celá série začne dvěma zápasy na ledě soupeře. První zápas je na programu dnes od 17 hodin. Druhý zápas se odehraje rovněž na ledě Vítkovic a to zítra od 18:20 hodin. Tygři se doma představí až ve třetím zápase a to ve čtvrtek 13. března od 18:00 hodin.

Představení soupeře HC Vítkovice Steel

Vítkovice skončili v Tipsport extralize na 8. místě, když získaly 82 bodů z 52 zápasů. V průběhu dlouhodobé části ročníku se oba týmy potkaly tradičně čtyřikrát a body si rozdělily vcelku rovnoměrně. První zápas na ledě Vítkovic ovládli domácí poté, co Liberec ztratil vedení 5:3. Duel nakonec dospěl do nájezdů, které rozhodl Roman. Následné setkání se uskutečnilo pod Ještědem a vítkovická obrana znovu pětkrát inkasovala, tentokrát to ale Severočechům na výhru 5:2 stačilo. Nejjasnějšího vítěze měl třetí vzájemný duel, když po půlhodině hry svítilo na ukazateli skóre 8:1 ve prospěch celku ze severovýchodu. Liberci se podařilo už jen korigovat dalšími třemi přesnými trefami. Zatím poslední měření sil se datuje ke druhému březnovému dni, v ten Bílí Tygři na svém ledě potvrdili skvělou formu ze závěru dlouhodobé části a Steel porazili 3:1.
Ostravský celek má poměrně jasně danou kostru týmu, na kterou bude spoléhat. V defenzivě se Peter Oremus může spolehnout na olympionika Michala Barinku, jenž kroutí v dresu Vítkovic již sedmou sezonu. Sekunduje mu dvojka slovenských zadáků Karol Sloboda a Richard Stehlík, kteří taktéž patří mezi ostřílené borce.V útoku se stále prohání symbol vítkovického týmu Jiří Burger, jenž pomalu předává královské žezlo Ondřeji Romanovi, jeho mladší následovník se ziskem 48 kanadských bodů letos ovládl týmovou produktivitu. Výrazně umí do střelecké listiny promluvit také Svačina nebo Huna, liberecká obrana se tak bude muset mít na pozoru. O Vítkovicích se nedá říct, že by měly stabilní brankářkou jedničku. V bráně se představí buď Filip Šindelář nebo Daniel Dolejš.

Statistiky a zajímavosti

HC Vítkovice Steel – HC Bílí Tygři Liberec

Vzájemné zápasy v sezóně: 6:5 po sam. nájezdech,2:5, 8:4, 1:3
Nejproduktivnější hráči v základní části: Ondřej Roman 51/48 (13+35) – Petr Nedvěd 49/50 (19+31)
Statistiky brankářů: Filip Šindelář (1 374 minut) 2,66 branky na zápas/úspěšnost 91,36 %, Daniel Dolejš (1 118 minut) 2,52 branky na zápas/úspěšnost 91,08 % – Marcel Melicherčík (1 689 minut) 2,59 branky na zápas/úspěšnost 90,97 %, Ján Lašák (488 minut) 1,48 branky na zápas/úspěšnost 94,96 %
Zajímavosti:
– Oba týmy se už v předkole play-off utkaly a to v sezóně 2008/2009. Lepší vzpomínky panují rozhodně na straně Vítkovic, které celou sérii po výhrách 3:1, 3:0 a 3:1 ukončily už po třech zápasech. Tygři tak mají dnešnímu soupeři co oplácet.
– Vítkovice byly v základní části doma třetím nejhorším týmem.
– Bílí Tygři vyhráli posledních 7 zápasů.