Studenti „zemědělek“ bojovali ve své olympiádě

2-soutez-dojeni_denik-380Frýdlant – Dvoudenní soutěž proběhla ve Frýdlantu podeváté. Dovednosti tam prokazovaly týmy ze sedmi škol republiky.

Zajímavé klání mají za sebou budoucí zemědělci z celé republiky. V uplynulých dvou dnech ve Frýdlantu bojovali v dovednostech, které se jim jednou v praxi budou hodit. V soutěži nazvané Zemědělská olympiáda žáků středních škol dokazovali, že svému oboru rozumí.

Jízda zručnosti traktorem i dojení

Olympiádu vymysleli před lety ve Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantu. „Od té doby už máme za sebou devět ročníků. Všechny pořádáme u nás,“ podotkl za organizátory Milan Drechsler.

Letos se do klání zapojilo deset dvoučlenných týmů ze sedmi hospodářských škol z celé republiky. „Čekala je řada zkoušek. Od výměny a vyvážení pneumatiky, přes vykovávání skoby a jízdu zručnosti kolovým traktorem s přívěsem, až po sedláckou zručnost. Tam museli studenti ukázat mimo jiné i to, jak umí dojit z atrapy vemene nebo ztloukat včelí rámečky,“ přiblížil Drechsler. A dodal, že kromě praktických schopností museli budoucí zemědělci předvést i svoje znalosti teoretické. A to hned ve dvou testech. Více se dočtete zde.

Zdroj: Liberecký deník

Sdílet tento příspěvek na

1 komentář

  1. moc nerozumím tomu, proč je nahoře napsaný autor Martina Škeříková. Netušila jsme, že sdílením něčeho se stávám autorem. Vídím, že je dole zdroj: Liberecký deník, ale přesto. Až na konci a autor je nahoře někdo jiný?

    Napsat odpověd

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Share This