LIBERECKO – Mezi Habarticemi a Pertolticemi na Frýdlantsku havaroval v pátek dopoledne cizinec ve vozidle Suzuki. Utrpěl těžké zranění, jeho spolujezdkyně byla také zraněna.

Těžkým zraněním řidiče a blíže nespecifikovaným lehkým zraněním spolujezdkyně skončila vážná dopravní nehoda, která se stala v pátek 11. září 2015 krátce po půl dvanácté dopoledne na silnici I. třídy č. 13 na Frýdlantsku. Mezi obcemi Habartice a Pertoltice zde havaroval 76letý cizinec s osobním vozidlem Suzuki. Řidič jel ve směru od Habartic, kde na rovném úseku vozovky po projetí pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost mokré vozovce a s vozidlem se dostal do smyku. Vozidlo se stalo neovladatelným a následně sjelo vlevo mimo vozovku. Zde se zastavilo boční stranou až o vzrostlý strom.

Při nehodě utrpěl řidič těžké zranění a dále lehké zranění jeho 77letá spolujezdkyně na předním sedadle. Obě zraněné osoby transportoval po vyproštění z vozidla z místa nehody vrtulník letecké záchranné služby do Krajské nemocnice Liberec, kde byly následně hospitalizovány.

Policisté nemohli u zraněného řidiče provést orientační dechovou zkoušku na alkohol, proto si cestou  operačního střediska zažádali o provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve v nemocnici. Vzhledem k tomu, že se jednalo o cizince, došlo k vyrozumění příbuzných cestou policejního prezidia. Nabourané vozidlo nechali policisté z místa nehody odtáhnout smluvní odtahovou službou. Na vozidle vznikla předběžná škoda 60 tisíc korun. Nehodou se i nadále zabývají policisté z Dopravního inspektorátu policie Liberec.

14. 9. 2015
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Zdroj: Policie ČR

 

Pin It on Pinterest

Share This