Polovina prázdnin je za námi, ale ta druhá nás ještě čeká. Před je námi první srpnový víkend.

V pátek bude v Albrechticích u Frýdlantu opět promítat letní kino. Na programu je česká komedie natočená podle úžasné knihy Patrika Hartla, Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

V sobotu dopoledne si do Lázní Libverda přijďte užít farmářský trh s nabídkou zeleniny, ovoce, voňavých květin, medu, hub, výborných moštů, drobných rukodělných a řemeslných výrobků pro všechny.

Odpoledních hodinách budou v Lužci soutěžit dobrovolní hasiči o Lužecký pohár.

V sobotní podvečer můžete zajít do zahrady Hejnického kláštera na úžasný koncert, jehož hlavními hvězdami budou LEE DAVISON & OTTO HEJNIC BAND.

Frýdlantu bude tento podvečer patřit zahájení letošního druhého ročníku kulturního festivalu Frýdlantsko Franze Kafky.

  • V 18.30 hodin vás v kině Frýdlant čeká světová premiéra krátkého česko-německého filmu Olgy Seehafer s choreografií Romana Horáka, Franz Kafka: Umělec v hladovění v dobách C.
  • V 19.30 hodin pokračuje festival zajímavou výstavou Davida Landgrafa: Ohlédnutí, v prostorech Kaplanky na hradu a zámku Frýdlant.
  • O hodinu později, si pro vás soubor Krátkého a úderného divadla připravil na nádvoří hradu a zámku Frýdlant koncert plný písní a tanců, se speciálním hostem Ester Kočičkovou. Těšit se můžete na také koncert hudebního tělesa nabitého živelnou energií Big’O’Bandu Marka Ottla.

Kromě bohatého festivalového programu se večer též můžete pobavit v Letním kině Frýdlant, které bude promítat českou filmovou komedií Střídavka.

Pro milovníky tvrdší muziky je v Lázních Libverda připraven na tento sobotní večer koncert skupiny Černá díra v legendárním Klubu Stodola.

Více najdete na v našem kalendáři akcí: www.frydlantsko.eu/kalendar-akci.

Žehnání obnovenému pomníku obětem první světové války a instalaci čtrnácti skleněných stanic Křížové cesty smíření v zahradě u kostela sv. Anny v Dětřichově / Fotoreportáž

Žehnání obnovenému pomníku obětem první světové války a instalaci čtrnácti skleněných stanic Křížové cesty smíření v zahradě u kostela sv. Anny v Dětřichově / Fotoreportáž

V sobotu 18. listopadu 2023 jsme slavnostně požehnali obnovenému pomníku obětem první světové války v Dětřichově a instalaci čtrnácti skleněných stanic Křížové cesty smíření v zahradě u kostela sv. Anny. Mezi hosty, kteří se této významné události zúčastnili, byli...

číst více
Na odnomu korabli – zapojujeme ukrajinské rodiny

Na odnomu korabli – zapojujeme ukrajinské rodiny

Od roku 2022 přibylo na Frýdlantsko 600 ukrajinských uprchlíků. Mnoho jich už region opustilo, ale mnoho jich u nás zůstává. Aktuální situace je trochu nepřehledná, jedná se o 200-500 osob. Projekt Na odnomu korabli pomáhá uprchlíkům z celého...

číst více
Školy a školky na Frýdlantsku – Nová mapa vzdělání

Školy a školky na Frýdlantsku – Nová mapa vzdělání

Frýdlantsko je těžký kraj. Na relativně velkém prostoru nás žije 24,7 tisíc a jsme roztroušeni po 18 obcích. Máme tu 3 střední školy (1 106 žáků), 15 základních škol (2 276 žáků) a 14 mateřských škol (805 dětí). Naše děti učí 296 učitelů v mateřských (78)...

číst více

Pin It on Pinterest