Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

3.ROČNÍK CELOREPUBLIKOVÝCH ZÁVODŮ KOČÁRKŮ

13.4.2014 @ 15.00 - 17.00

50Kč

Foto-závody-1V neděli 13. dubna 2014 přesně v 15 hodin odstartují po celé České republice Strolleringové závody. Tento den bude patřit všem aktivním maminkám a tatínkům, kteří se sejdou na více než 35ti místech po celé Republice, aby změřili síly v netradiční disciplíně – chůzi s kočárkem. Závody pro tento rok získaly opět záštitu pana primátora hlavního města Prahy a tváří a zároveň moderátorkou letošních závodů bude herečka Dejvického divadla Simona Babčáková.

Závody kočárků – tak trochu jiné závody

Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. „Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem a bez nutnosti hlídání a zároveň podpořit slogan -Šťastná máma, šťastné dítě. Jak je známo, právě sport vyplavuje endorfiny – hormony štěstí,“ vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu a občanského sdružení Strollering® – sportovní programy pro maminky s malými dětmi. „Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminky probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života, že hýbat se je normální,“ dodává.
Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na 100 – 150 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod“ budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze. Sudí budou mimo jiné sledovat, aby závodníci v zápalu soutěžení nepřecházeli z chůze do běhu. Zcela záměrně je zde kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce Strolleringu®,  oblíbeného sport. programu pro ženy po šestinedělí.
Závodníci se mohou zúčastnit závodu hned ve třech soutěžních kategoriích: maminky, tatínkové a celé rodiny. Součástí závodů je také bohatý doprovodný program – děti se vyřádí na koloběžkách, dračích lodích, budou obdarovány balonky; rodiče pak mohou využít změření tuku od VZP, měření tlaku od Červeného Kříže, maminky mohou shlédnout přehlídku a všichni se mohou těšit na podpis od bronzovo-stříbrného biatlonisty Jardy Soukupa

 

Registrace

Každý závodník se předem registruje a uhradí startovné ve výši 50 Kč. Polovina z výtěžku ze startovného ze všech závodů po celé ČR poputuje na účet neziskové organizace Centrum Paraple, které pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy.
Registrovat se můžete buď přímo na místě, nebo pomocí internetového formuláře.

Co je to Strollering®?

Strollering® je určen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování, nebaví je každodenní monotónní procházky s kočárkem a rádi by tento čas využili trochu víc pro sebe. Zároveň je úžasnou příležitostí pro maminky sportovkyně, kterým se nabízí možnost absolvovat intenzivní dvoudenní školení a začít pak s vedením vlastních lekcí prakticky kdekoli.

JABLONEC | Závody kočárků - 3. ročník

 

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Mgr. Edita Berková, zakladatelka o.s. Strollering®

Mob.: 725 310 005

E-mail: strollering@strollering.cz

www.zavodykocarku.cz

www.strollering.cz

Zdroj: Liberec mě baví

Podrobnosti

Datum:
13.4.2014
Čas:
15.00 - 17.00
Cena:
50Kč

Místo konání

Přehrada – U Prutu
Jablonec nad Nisou, Liberecký Česká republika + Google Mapa

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Share This