Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

BEATA BOCEK: O TOBJE – koncert Beaty Bocek a Christoffera Strandh/ S

1.4.2016 @ 19.30

50Kč – 100Kč
Beata_Bocek-01_04_16

Ještě neznáte slezskou písničkářku Beatu Bocek? Přečtěte si co o jejím novém albu, které přijede „představit“ k nám do kavárny napsal Aleš Opekar z Českého rozhlasu.

„Slezská písničkářka Beata Bocek vydala své čtvrté řadové album „O Tobje“. Album plné pozitivní energie nových písní, vypadlých „z tajemné skříně pana Klose – z szafy pana Klosa“.

Jak říká Beata: „O Tobje je výpovědí mých příběhů zachycených od roku 2012. Všechno v jedné skříni, kde leží i zápisník emocí, lásky, smutku, slz, strachu, ale i naděje a víry, že vše, čím jsem si prošla a co mě trápilo, mě posunulo dál.“

A posun je ohromující a okouzlující zároveň: písničky nového alba, plného mikropříběhů z cest, radostí z objevování a smutků ze ztrát, rozvedly někdejší přímočarost folkařky s kytarou a pozdější vzlet k world music s etnickými nástroji až k nynější plnokrevnosti alternativní muziky s překvapujícími proměnami zvuku, rytmu i formy.

Ať již hudbu nového alba Beaty Bocek označíme jako world folk, art folk nebo novodobý folk rock, nikdy se nestrefíme přesně. Cítíme kořeny ve slezském a valašském folkloru i zúročení široké posluchačské zkušenosti mladé ženy s otevřenou myslí, které bude letos třiatřicet let: rock, freak folk, šanson, filmová a scénická hudba nejrůznějšího ražení, pouliční popěvky i muzika vzdálených krajů. Sama cestovala po Indii, Novém Zélandu a dalších zemích.

To vše je propojeno odzbrojující skromností autorky, vyjádřené nejen obsahem písní a mottem alba (Lehkost života, žít z mála – zdroj obyčejné radosti), ale i jejím neposedným životním příběhem a pokorou k okolním hodnotám. „Můj svět prostor volný“, jak vyjadřuje titul jedné z písní.“

Kdy: v pátek 1. dubna 2016 od 19.30 hodin

Kde: CAFÉ Jazzová osvěžovna

Vstupné 100 Kč / Studenti 50 Kč

Zdroj: CAFÉ Jazzová osvěžovna

Podrobnosti

Datum:
1.4.2016
Čas:
19.30
Cena:
50Kč – 100Kč

Místo konání

CAFÉ Jazzová Osvěžovna
Kostelní 15
Frýdlant, Liberecký 464 01 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=636087353094367&set=gm.1393903074218469&type=1&theater

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Share This