Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Historický pochod za pokladem

14.5.2016 @ 9.00

Historický pochod za pokladem – proběhne 14. 5. 2016  a vychází z  frýdlantských pověstí. Už  na podzim 2015 mladí badatelé pročetli dostupné pověsti, vybrali z nich ty nejzajímavější do chystané brožury Deset pověstí z Frýdlantska. Upravili je tak, aby byly srozumitelné i dnešnímu čtenáři a v době, kdy studenti Gymnázia Frýdlant k pověstem malovali doprovodné ilustrace, vymýšleli, jak pověsti zasadí do historického kontextu města Frýdlantu.

Odvážné turisty čeká trasa delší než 4 km, na ní 18 stanovišť s otázkami zvlášť pro kategorii „malé děti“ – do 8 let, „velké děti“ – 9 – 14 let a kategorii „dospělí“ – a na polovině těchto stanovišť budou v kostýmech děti představující některou z osobností v pověstech – např. Albrecht z Valdštejna, Kateřina z Redernu, vodník, drak i loupežníci. U těchto postav čekají pochodující lehčí i náročnější úkoly, za jejichž splnění všichni – i dospělí! – získají razítko do své startovní karty. Velkým pomocníkem při plnění úkolů bude brožurka Deset pověstí z Frýdlantska, která bude pro minimálně prvních 150 pochodujících zdarma k dispozici na startu.

Startovní karty dětí mají také bonusový kupon se speciální otázkou, na kterou je možné najít odpověď na trase pochodu. Díky úžasné píli žáků a ochotě sponzorů  vylosujeme na konci pochodu vstupenky například do Dinoparku v Liberci, plaveckého bazénu v Liberec, historických objektů Města Frýdlant, na hrad a zámek Frýdlant, do Bowling clubu a baru Frýdlant, na lanovou dráhu na Ještěd, do ZOO Liberec, Aquaparku Babylon, iQLANDIe nebo do iQparku v Liberci.

Tak se přijďte (zábavnou formou) ponořit do frýdlantské historie!

Těšíme se na Vás!

015Zdroj: Město Frýdlant

Podrobnosti

Datum:
14.5.2016
Čas:
9.00

Místo konání

start tenisové kurty
Frýdlant, liberecký Česká republika + Google Mapa

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Share This