Program Valdštejnských slavností 2017 se odehrává tradičně na různých místech ve městě. Na náměstí T. G. Masaryka a v přilehlých ulicích Vás čeká tržnice, v městském parku bude vojenské ležení a dokonce i lazaret, v bývalé mlékarně u náměstí proběhnou nově řemeslné dílny.

Během slavností si nenechte ujít návštěvu muzeí, radniční věže nebo Státního hradu a zámku Frýdlant. Otevírací doby objektů a ceníky najdete na webových stránkách Města Frýdlant.

Program na náměstí

Pátek 19. 5. 2017

14:10 ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant, Dům dětí a mládeže Frýdlant – Zumba, Ruská národní pohádka „Bouda, Budka“, módní přehlídka, vokálně instrumentální soubor CARMINA
15:40 Skupina Klíč
16:55  The Neons
17:55 Doctor P.P.
18:55 The Grizzlies
20:20 Vlasta Horváth s kapelou
22:00 Sebastian

23:25 RAiN

Sobota 20. 5. 2017

9:00 Sbandieratori Castiglion Fiorentino  a Landsknechte Delitzsch – Budíček, verbování, vlajková show, zahájení programu a střelba
9:30 Ambrosia – Šlechtické taneční vystoupení
10:00 Exulis – Duelanti
10:30 Exulis – Právo útrpné
10:50 Přivítání hostů
11:00 Příjezd vévody Albrechta z Valdštejna
11:45 Sbandieratori Castiglion Fiorentino – vlajková show
12:00 Tempus – středověký folk-rock
13:10 Módní přehlídka pro vévodkyni Isabelu Kateřinu z Harrachu
13:40 Exulis – Rivalové
13:55 Kejklíř Martin – Ejhle kejkle
14:35 Musica Canora – středověká hudba napříč Evropou
15:05 Páni z Kolína – Písně války třicetileté
15:25 Sbandieratori Castiglion Fiorentino – vlajková show
15:35 Odjezd vévody Albrechta z Valdštejna s vojskem na bitvu
15:50 Módní přehlídka pro vévodkyni Isabelu Kateřinu z Harrachu
16:15 Ambrosia – Vesnické tance
16:40 Divadlo Bez Střechy – Židle
17:30 Musica Canora – středověká hudba napříč Evropou
17:40 Návrat vévody Albrechta z Valdštejna s vojskem z bitvy
18:00 Ambrosia – Tance markytánek s dýkou, šavlí a tamburínou
18:30 Sbandieratori Castiglion Fiorentino – vlajková show
18:45 Odchod vévody Albrechta z Valdštejna na autogramiádu
18:50 Žonglér Ati
19:00 Sbandieratori Castiglion Fiorentino – trubači a bubeníci
19:05 Žonglér Ati
19:15 Krvavý regiment – přehlídka vojska
19:30 Žonglér Ati a Sbandieratori Castiglion Fiorentino vlajkonoši
20:00 Páni z Kolína – výcvik halapartníků Albrechta z Valdštejna, verbování a výcvik nových rekrutů
20:30 Sbandieratori Castiglion Fiorentino – vlajkonoši
20:40 Střípky z Valdštejnských slavností 2017
20:50 Žonglér Ati – Malé překvapení
21:00 Corvus Corax – králové hry na autentické hudební nástroje
22:15 Příchod pochodňového průvodu s vévodou ze zámku
22:30 Ohňostroj

Neděle 21. 5. 2017

9:00 Sbandieratori Castiglion Fiorentino  a Landsknechte Delitzsch – Budíček, verbování a střelba
9:15 Sbandieratori Castiglion Fiorentino – vlajková show
9:25 Zahájení nedělního programu Valdštejnských slavností
9:30 Módní přehlídka pro vévodkyni Isabelu Kateřinu z Harrachu
10:15 Musica Canora – středověká hudba napříč Evropou
10:40 Sbandieratori Castiglion Fiorentino – vlajková show
10:55 Animata – Renesanční taneční suita
11:20 Divadlo Bez Střechy – Židle
12:15 Quanti Minoris – Hard rock, aneb středověký pouliční bigbeat
13:05 Vystoupení Pánů z Kolína
13:30 Odjezd vévody Albrechta z Valdštejna s vojskem na bitvu
13:45 Módní přehlídka pro vévodkyni Isabelu Kateřinu z Harrachu
14:30 Zrcadla – folk-rockový koncert
15:30 Návrat vévody Albrechta z Valdštejna s vojskem z bitvy
15:40 Animata – Slasti a strasti markytánek (barokní humoreska)
16:15 Musica Canora – středověká hudba napříč Evropou
16:45 Nástup jednotek
16:50 Rozloučení s vévodou Albrechtem z Valdštejna a jeho manželkou Isabelou Kateřinou z Harrachu
17:05 Ohlédnutí za Valdštejnskými slavnostmi 2017
17:30 Claymore – gaelic-rockový koncert

Program na zámku

Sobota 20. 5. 2017

9:30 Snídaně s vévodou Albrechtem z Valdštejna a jeho manželkou Isabelou Kateřinou z Harrachu na zámku, vlajková show, dobová módní přehlídka
10:30 Odjezd vévody Albrecht z Valdštejna s vojsky do města

20:00 Sbandieratori Castiglion Fiorentino – vlajková show
20:15 Ambrosia – Šlechtické taneční vystoupení
20:25 Divadlo Bez Střechy – Zbojník všech zbojníků
21:00 Musica Canora – středověká hudba napříč Evropou
21:15 Ambrosia – ohňová show
22:00 Odchod pochodňového průvodu s vévodou do města

Program v kostele Nalezení sv. Kříže

Sobota 20. 5. 2017

10:00 Komentovaná prohlídka kostela
11:00 Komentovaná prohlídka kostela
12:00 Komentovaná prohlídka kostela
13:00 Komentovaná prohlídka kostela
14:00 Ukázka barokního kázání
15:00 Komentovaná prohlídka kostela
15:30 Komentovaná prohlídka varhan s ukázkou dobové hudby
16:00 Komentovaná prohlídka kostela
17:00 Komentovaná prohlídka varhan s ukázkou dobové hudby
18:00 Komentovaná prohlídka kostela

Po celý den je v kostele otevřena výstava o restaurování hrobky Redernů a výstava liturgických předmětů.

Neděle 21. 5. 2017

10:00 Slavnostní mše
12:00 Komentovaná prohlídka varhan s ukázkou dobové hudby
12:30 Komentovaná prohlídka kostela
13:00 Barokní kázání o sv. Janu Nepomuckém
13:30 Komentovaná prohlídka kostela
14:00 Komentovaná prohlídka kostela
15:00 Koncert – Adama Václav Michna z Otradovic: Loutna česká
16:30 Komentovaná prohlídka kostela
17:00 Komentovaná prohlídka varhan s ukázkou dobové hudby
17:30 Komentovaná prohlídka kostela

Po celý den je v kostele otevřena výstava o restaurování hrobky Redernů a výstava liturgických předmětů.

Bitvy

20. 5. 2017 od 16 hodin na louce za motelem Daniela

21. 5. 2017 od 14 hodin na louce za motelem Daniela

Dětský program na nádvoří radnice

Sobota 20. 5. 2017

9:30 – 16:00 Tvůrčí dílničky ve výstavní síni
9:30 Divadlo Krtek – Cirkus plný pohádek
11:00 Sváťovo dividlo – Máša a tři medvědi
12:30 Divadlo Rolnička – Barevná pohádka
13:45 Divadlo Fortissimo – Tajemství starého kufru
17:30 Předání dílek z barokního módního ateliéru vévodkyni Isabele Kateřině z Harrachu

Neděle 21. 5. 2017

9:30 – 15:00 Tvůrčí dílničky ve výstavní síni
9:30 Divadlo Na cestě Liberec – O Smolíčkovi
10:45 Sváťovo dividlo – O Koblížkovi
12:15 Divadýlko Trumpeta – O slunci a králi Hamounovi
16:00 Předání dílek z barokního módního ateliéru vévodovi a jeho manželce

Změna programu vyhrazena!

Pin It on Pinterest

Share This