Rozhledna se má být hotova  ještě letos.

HEŘMANICE – Nová vyhlídková věž bude stát nad obcí Heřmanice u Frýdlantu. Lákadlem pro turisty by se měla stát její výška (25 metrů) i originální tvar, který už nese lidové označení „největší pindík ve střední Evropě“. Stavba unikátní rozhledny ze dřeva by měla být dokončena v průběhu letošního října. „Přišli za mnou mladí architekti libereckého Studia Mjölk, pánové Mach, Vondra a Nalezený, a tento návrh obci předložili. Myslím, že stavba, která bude stát naproti našemu hřbitovu, bude pro obec přínosem,“ řekl starosta obce Vladimír Stříbrný a prozradil, že stavět se začne zřejmě v červenci.

„Slavnostní otevření má zatím dvě varianty, buď stihneme věž otevřít ještě v listopadu letošního roku, a pokud bychom to nestihli, tak zahájíme na jaře 2010,“ dodal s tím, že tento projekt podporující cestovní ruch je financován z česko-polského programu Cíl 3. Stavební rozpočet je 3,397 mil. Kč.

Rozhledna je podle něj součástí spolupráce mezi dalšími partnery – sousední obcí Dětříchov a polským městem Bogatynia. „Naším cílem je navíc propojit tyto tři lokality s vyhlídkovou věží novou cyklostezkou,“ poznamenal s tím, že celkové náklady tohoto projektu budou cca 12,400 miliónů Kč. 

(Zdroj: oficiální web Libereckého kraje)

Pin It on Pinterest

Share This
X
X