[singlepic id=1712 w=101 h=133 float=left]LIBERECKÝ KRAJ – Od 1. července 2009 budou moci cestující využívat všech výhod nového integrovaného dopravního systému IDOL a cestovat na území Libereckého kraje pohodlněji a levněji pouze s jedním jízdním dokladem v MHD, ve vlacích i v příměstské dopravě. Hlavním cílem IDOLu je zajistit modernější a pohodlnější cestování na území celého Libereckého kraje pomocí bezkontaktní čipové karty opuscard. Tu si mohou cestující pořídit na některém z mnoha kontaktních míst na území kraje. Tato karta bude sloužit jako nosič integrovaného jízdního dokladu nebo jako elektronická peněženka, se kterou lze kupovat jízdní doklady na předprodejních místech či přímo u řidičů příměstských autobusů. Navíc přinese nová Opuscard benefity v podobě slevových kupónů v různých obchodních sítích (více na www.benefitprogram.cz ). Do nového systému IDOL jsou zapojeni dopravci ČSAD Semily, ČSAD Jablonec n/N, ČSAD Liberec a ČSAD Česká Lípa, DPML, a.s. a České dráhy.
Společnost KORID LK – Koordinátor dopravy Libereckého kraje se stará o pořízení a funkčnost nového systému. Podle slov ředitele společnosti Petra Prokeše je to velký krok vpřed, který přinese mnoho výhod a zkušeností a ty by měly posunout dopravu v kraji o kus dál. „Počítáme, že se spuštěním systému na území celého kraje mohou nastat i drobné problémy spojené s technickým fungování systému, ale věříme, že cestující budou spokojeni a systém se zaběhne bez větších starostí. V posledních týdnech jsme zajišťovali školení pro pracovníky kontaktních míst, školení se zúčastnili také řidiči příměstských autobusů a zástupci ostatních dopravců. Jsme připraveni systém 1. července spustit”. IDOL se začal testovat na pilotním projektu IDOL Českodubsko již v druhé polovině května. V této oblasti se cestující mohli seznámit s IDOLem v praxi jako první a cestovat již s opuscard. „Byl jsem velice potěšen reakcí cestujících z Českodubska, kteří projevili zájem o IDOL a zajímali se o jeho fungování. Nakonec o tom mluví i čísla vydaných opuscard za poslední dobu”. řekl Martin Sepp, náměstek hejtmana Libereckého kraje.
K polovině června bylo vydáno bez mála 8 tisíc opuscard a přes 6 tisíc Libereckých městských karet bylo přeprogramováno na opuscard. Pořízení opuscard je pro cestující velice jednoduché. Stačí s vyplněnou žádostí a fotografií navštívit některé kontaktní místo a o kartu zažádat. Po jejím vydání si cestující nechá nahrát elektronický jízdní doklad nebo si kartu nabije penězi a může začít cestovat. Vlastníkům Liberecké městské karty stačí pouze přeprogramování karty a i oni mohou využít všech výhod, které nová opuscard nabízí. Tuto změnu mohou cestující provést od 5. května 2009 a to v terminále MHD Liberec ve Fügnerově ulici. Změna je zpoplatněna dle ceníku kartového centra.
Více informací o pilotním projektu IDOL naleznete na www.iidol.cz nebo na telefonním čísle +420485110073.
Více informací o Liberecké krajské kartě opuscard naleznete na www.opuscard.cz .
(Tisková zpráva Korid LK, 23. 6. 2009)

Pin It on Pinterest