[singlepic id=1881 w=101 h=133 float=left]Liberec – Veletrh Educa 2009 Jobdays Liberec začíná 15. října v Tipsport areně. Po loňském úspěšném 2. ročníku veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí, který vstoupil do obecného povědomí pod názvem EDUCA, je na letošek připravován další, tentokrát pod názvem EDUCA 2009 JOBDAYS LIBEREC. Uskuteční se ve dnech 15. – 17. října 2009 v prostorách liberecké Tipsport areny.

Veletrh zahájí v 10.45 hodin Přemysla Sobotku, předseda Senátu PČR a senátor za Liberecko, Stanislav Eichler, hejtman Libereckého kraje, Jiří Kittner, primátor města Liberce, a Kateřina Sadílková, předsedkyně Rady pro rozvoj lidských zdrojů LK a ředitelka ÚP Liberec

„Veletrh EDUCA 2009 je již tradičně největší veletrh zaměřený na vzdělávání a pracovní příležitosti v Libereckém kraji. Tipsport arena se na tři dny proměňuje ve velké náborové a informační centrum a návštěvníci, zejména mladí, se zde budou moci seznámit s možnostmi studia a pracovního uplatnění nejen v Libereckém kraji, ale i v celém Euroregionu Nisa,“ uvedl hejtman.

„Veletrh je také významný tím, že zahajuje již 3. ročník Týdnů vzdělávání dospělých v Libereckém kraji. A stále platí a platit bude, že vzdělávání je jednou z nejvýznamnějších cest k rychlejšímu uplatnění se na trhu práce. Což v dnešní době hospodářské recese platí pro naše občany dvojnásob,“ doplnila Kateřina Sadílková.

Veletrh EDUCA 2009 JOBDAYS LIBEREC umožní opět jedinečné setkání a navázání kontaktů mezi středními a vysokými školami, které připravují své studenty na budoucí povolání, a firmami, které nabízejí volné pracovní pozice a mohly by v budoucnu zaměstnat absolventy těchto škol. Pro návštěvníky tak bude připravena prostřednictvím cca stovky expozic široká nabídka studijních i pracovních příležitostí z Libereckého kraje a celé České republiky. V návaznosti na minulý ročník navíc přibude nabídka studijních a pracovních příležitostí v Euroregionu Nisa a zahraničí, o které je čím dál větší zájem.

Pro návštěvníky bude vstup na veletrh zdarma a bude pro ně rovněž zajištěna kyvadlová doprava do místa konání veletrhu. Příchozím usnadní orientaci katalog bezplatně distribuovaný po celou dobu konání veletrhu a tabule umístěná u vchodu do výstavních prostor s přehledem nabízených pracovních pozic. Návštěvníci budou moci využít bufetové stánky, kavárnu s posezením a kromě prezentací jednotlivých vystavovatelů budou moci zhlédnout doprovodný program na pódiu na ploše Tipsport areny nebo navštívit přednášky plánované v rámci doprovodného odborného programu.

V rámci doprovodného programu se mohou návštěvníci těšit na módní přehlídky v podání libereckých středních škol, a to Střední školy gastronomie a služeb, Střední průmyslové školy textilní a Střední školy uměleckořemeslné a oděvní. Dále jsou připraveny ukázky aerobicu, vystoupení mažoretek, hudebních skupin a tanečníků. Nadšenci do techniky se mohou těšit na tančícího robota a příznivci tajemna si přijdou na své během produkce mladého nadějného kouzelníka.

Doprovodný odborný program poskytne prostor přednáškám na téma Rozvoj tvořivosti a schopnosti přinášet inovace či Výroční konferenci k Operačnímu programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. I pro rok 2009 jsou připraveny Dny pro budoucí a začínající podnikatele. Aktuální a komplexní informace z oblasti ekonomické, právní, obchodní, personální a administrativní přinese budoucím a začínajícím podnikatelům prostřednictvím rozsáhlé expozice Krajská hospodářská komora Liberec.

Veletrh pořádá Liberecký kraj ve spolupráci se společností S group SPORT FACILITY MANAGEMENT, s.r.o. a Úřadem práce v Liberci. Otevírací doba: ČT, PÁ 9: – 18 hod.,

SO 9 – 16 hod.:

Více informací naleznete zde: www.liberec.jobdays.cz

Zdroj: Mgr. Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje

Pin It on Pinterest