[singlepic id=5102 w=133 h=101 float=left]FOTOGALERIE UVNITŘ LÁZNĚ LIBVERDA – V Lázních Libverda se 7. až 9. května uskutečnlo slavností zahájení první singltrekové sezóny v České republice. Slavnostní zahájení za účasti předsedy senátu Přemysla Sobotky (na snímcích), statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerové, starostů přilehných obcí a města se konalo v sobotu 8. května od 10 hodin.

Singltrek pod Smrkem je první síť singltrekových stezek navržená pro maximální prožitek z jízdy na kole a s respektem k přírodě.

„Singltrek, jak je tento typ přírodních rekreačních stezek v šíři jediného jezdce nazýván, vede svahy v mírných sklonech. Vlní se mezi stromy. Nikdy nevede dlouho rovně, příliš z kopce ani do kopce. Respektuje tak lesní prostředí a dělá vše pro to, aby si lidé užili jízdu na kole a pobyt v lese,” upozornil Tomáš Kvasnička, z České mountainbikové asociace (ČeMBA).

Pro děti byla připravena Bajková školka s odborným dohledem a další atrakce. Dospělí si vylepšili techniku jízdy na kole ve Skills centru a vyzkoušeli netradiční závod o ceny na singltrekových stezkách. Díky Test centru si návštěvníci mohou stezky vyzkoušet na kvalitních horských kolech. Pro jejich vlastní kola je připraven základní servis zdarma. Přes den byla přichystaná odpočinková chillout zóna s hudebním doprovodem, večer se hrálo naživo v klubu Stodola.

Pro Obecní úřad Lázně Libverda nafotil Petr Bíma, www.bima.cz

[nggallery id=80]

Pin It on Pinterest