frydlant_1FRÝDLANT –  Vážený pane starosto, páni místostarostové, páni radní, vážené zastupitelky, vážení zastupitelé! Rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za Váš čas, energii a podporu, které jste věnovali v posledních nelehkých sedmi měsících Gymnáziu Frýdlant. Snaha zrušit osmileté gymnázium ve Frýdlantu ohrožovala nejen existenci školy samé, ale byla nebezpečím i pro město Frýdlant a celý region. Velmi si vážíme práce pana starosty, který jednal se Sdružením starostů a získal jejich podporu pro převzetí školy pod Frýdlant jako nového zřizovatele, jednal s krajskými zastupiteli a bojoval o hlasy pro udržení existence školy. Oceňujeme jednomyslné rozhodnutí celého zastupitelstva v prosinci 2010, které schválilo návrh převzít gymnázium na městská bedra. Víme, že nebylo jednoduché dostat tento protinávrh na jednání krajského zastupitelstva a jsme rádi, že i po opakovaných neúspěšných krajských jednáních o reformě jste opět aktivně vstoupili do boje za naši školu svým otevřeným dopisem. Fakt, že za školou stála jednomyslně celá městská reprezentace, byl silným argumentem proti krajskému návrhu.

Zamítnutí sloučení Gymnázia Frýdlant se Střední školou hospodářskou a lesnickou nám přineslo úlevu, ale nelze jej považovat za definitivní vítězství. Dá se očekávat, že do dvou tří let se podobný návrh opět objeví. Budeme se proto snažit, aby výsledky naší práce, studijní výsledky naši žáků, úspěšné projekty školy a dobrá spolupráce s městem Frýdlant potvrzovaly nárok gymnázia na další existenci a pro budoucí zastupitele byly důvodem proč se za školu znovu postavit.

Učitelský sbor Gymnázia Frýdlant
Studenti a studentská iniciativa „Děkujeme, zůstáváme“
Unie absolventů

Ve Frýdlantu 23. 6. 2011

Gymnázium, Frýdlant, Mládeže 884, příspěvková organizace
tel. 482 312 078, fax 482 312 468, e-mail: gymfry@gymfry.cz

Pin It on Pinterest