Školáci v Jindřichovicích pod Smrkem uspořádali sbírku pro útulek Azyl pes v Krásném lese
Frýdlant Frýdlantsko Singltrek Jizerské Libverda Hejnice Raspenava FrýdlantskýV průběhu prosince a ledna probíhala na naší škole sbírka pro útulek Azyl pes v Krásném lese. Sešlo se několik krabic plných granulí a jiných pamlsků a také nějaké hračky, mističky a jiné užitečné věci, které by posloužily pejskům a těm, kteří se o ně starají.
20. ledna jsme vše, co se vybralo, dovezli do útulku osobně. Pro děti ze školy a ze školky, stejně jako pro učitele, to byl přínosný zážitek.
Pozdravili jsme všechny pejsky, rozptýlili je svou přítomností, a také jsme si vyslechli od pana správce, co všechno starost o zaběhnuté psíky obnáší. Kladl nám mimo jiné na srdce, abychom o své domácí mazlíčky zodpovědně pečovali a snažili se předejít tomu, aby se zatoulali.
Frýdlant Frýdlantsko Singltrek Jizerské Libverda Hejnice Raspenava FrýdlantskýDoporučoval také, aby vždy měli známky,  nejlépe i telefonní číslo vepsané uvnitř obojku, protože člověk nikdy neví a takto opatřený pejsek se snáz dostane zpět domů.
V chladném počasí nás hřál alespoň dobrý pocit, že jsme nějak pomohli v péči o všechny ty pejsky, kteří zatím příliš veselý život neměli. Mnozí z nás by si rádi nějakého domů ihned odvezli, jenže jedna věc je, když se člověku pejsek líbí a druhá, jestli mu opravdu může poskytnout vše, co potřebuje. Rozhodně si ale můžeme přát, aby všichni obyvatelé útulku brzy našli láskyplný domov a těm, kteří zatím musí čekat, rádi čas od času zase pomůžeme nějakým tím dárkem.

Jan Bružeňák

…………
Zdroj: Jindřichovické listy vydává obec Jindřichovice pod Smrkem • Jindřichovice pod Smrkem 245 • PSČ: 463 66 • Liberecký kraj • tel. 482 360 366 fax: 482 328 074 • www.jindrichovice.cz • mail: ou@jindrichovice.cz • sazba a grafická úprava: Petr Bíma, www.bima.cz
Příspěvky uveřejněné v Jindřichovických listech vyjadřují názory jednotlivých autorů, nikoliv vydavatele, který za jejich obsah nenese odpovědnost. Obsah Jindřichovických listů je zdrojem informací pro informační server frýdlantského výběžku www.freedlantsko.eu

Pin It on Pinterest

Share This
X
X