HRÁDEK NAD NISOU – Martin Půta a zástupci vybraných národností jako „Živé knihy“. Jménem Martina Půty, starosty Hrádku nad Nisou a kandidáta na hejtmana, Vás srdečně zveme na akci ,,Živá knihovna“, která se uskuteční v neděli 22. 7. 2012 od 14:00 hodin u jezera Kristýna, kousek od stejnojmenného penzionu. Smyslem této akce je nabourat stereotypy, které často máme vůči jiným kulturám v našem okolí. Zástupci vybraných národností, a samozřejmě i pan Půta, budou od 14:00 do 18:00 hodin vystupovat jako „Živé knihy“, které si návštěvník může zapůjčit, popovídat si s nimi a přečíst si tak jejich příběh. Za půjčení „Živé knihy“ se nic neplatí.

V neděli 22. 7. 2012 bude „Živá knihovna“ otevřena pro širokou veřejnost nejen z České republiky, ale i z Polska a Německa. K dispozici budou rovněž překladatelé, kterým říkáme „Slovník“. Kdokoli si tedy nebude jistý komunikací v cizím jazyce, může využít pomoci „Slovníku“ a popovídat si, o čem si bude přát, s lidmi z 11ti zemí Evropy.

Pro čtenáře bude připraven přehledný katalog všech dostupných „Živých knih“, z něhož si může každý zájemce vybrat knihu, která ho zaujme, nebo která ho bude provokovat svým obsahem. Celou „Živou knihovnou“ bude čtenáře provázet osoba ,,Knihovníka“, která mu vysvětlí principy této metody a zodpoví případné dotazy.

Více informací o akci naleznete na webových stránkách www.losonline.eu nebo můžete kontaktovat hlavního koordinátora akce Antonína Ferdana na jeho emailu antonin.ferdan@losonline.eu , a také na telefonním čísle 604 809 590.

S přátelským pozdravem

Jana Hörbová

G1 PARTNERS s.r.o.

www.g1partners.eu

Pin It on Pinterest