Každý v životě určitě zažil moment, kdy se mu zdá, že je všechno v pr… Ale pak přijde zázrak. Mám ráda tyhle příběhy, kdy se člověk smiřuje s novou životní situací a v tom…. to přijde! Už nebojujete, už se smiřujete… A pak zázrak přichází…

Nádherný příběh o takovém velkém zázraku je z Austrálie. Zde se pokusím stručně přeložit:
Kate Ogg porodila dvojčata, ale jeden z jejích novorozenců nedýchal a lékaři ho prohlásili za mrtvého. Kate ale stále držela svého syna, ona i její manžel nemohli uvěřit tomu, co se stalo. Snad poslední pokus rozloučit se, nebo prostě jen instinktivně své dítě držela na svém těle, na své kůži. Její syn, bez života – narozen na 27 týdnu, vážil pouze 2 libry (= 1 kg), byl láskyplně objímán – jako vyjádření velké lásky k němu, protože ho nechtěla nechat jít… Pak se stalo něco úžasného.

Během dalších 2 hodin miminko Jamie začalo vykazovat známky života. Jakoby ho něco drželo nebo vracelo zpátky do života. Zavolali doktory, aby se na něj podívali, ale ti trvali na tom, že činnosti, které viděli, byli pouze obvyklé reflexy a že dítě je stále v podstatě mrtvé. Jak čas běžel, Kate se rozhodla dát kapku mateřského mléka na prst a přiložila jej k dítěti. Dítě reagovalo na mateřské mléko a nadále pokračovalo v projevech známek života. Rodina byla svědkem zázraku. Ještě jednou zavolali lékaře zpět do místnosti a tentokrát byl doktor v naprostém šoku, když si uvědomil, že byl svědkem něčeho, co nikdo nemohl pochopit.

Pomyslela jsem si: „Ach můj bože, co se děje?”, řekla paní Ogg. Krátce nato dítě otevřelo oči. Byl to zázrak. „Pak natáhl ruku a chytil mě za prst. Otevřel oči a pohnul hlavou ze strany na stranu.“ Lékař stále vrtěl hlavou a říkal: „Já tomu nevěřím, já tomu nevěřím.”

Pokračování článku a lékařská vysvětlení následně říkají: Síla kontaktu kůže s kůží, také známá jako „klokánkování“, se zdá, že je v tomto případě velmi evidentní. Obecně, když má dítě komplikace při narození, spěchá se s ním ihned na intenzivní péči. To neumožňuje matce pomoci dítěti svou láskou v jeho raných minutách. I když se to může zdát jako magické zbožné přání, věda objevuje více a více skutečnou sílu srdce a lásky. Technika „klokaní péče“, pojmenovaná po tom, jak klokani drží svá mláďata ve vaku, jež je součástí jejich těl, umožňuje matce působit jako lidský inkubátor. Poskytuje dítěti teplo, stimuluje a krmí. Studie prokázaly, že při nízké porodní hmotnosti dětí kontakt kůže na kůži s matkou vs. standardní kontakt způsobuje, že mají pak děti nižší výskyt nákaz, méně závažných nemocí, lepší spánek a jsou v menším riziku podchlazení.

Ale teď už se podívejte sami na úžasnou mámu, tátu a jejich baby Jamie:


Mě tenhle příběh fakt dostal a myslím, že dává hodně lásky a naděje. Sdílení pro Pozitivní frekvenci v zapršeném dni považuji za ideální, tak snad jsem se trefila :-).

Mějte se krásně, za Pozitivní frekvenci přeje Laura

¤♥¸.✿´´¯`•❀´¯) ¸.☆¸.✿¸.•°*”˜ƸӜƷ˜”*°•.•.¸ღ¸☆´ ¸.
✿´´¯`•.¸¸. ི
(¯`v´¯)
`*.¸.*

Originál článek zde

Pin It on Pinterest