ZŠ a MŠ Vítkov odstartovala podzimní kreativní dílničky v rámci programu Krasohledu pro žáky MŠ, I. stupně ZŠ, školních a mimoškolních zařízení.

     Účelem těchto programů je nejen zpestření výtvarného nebo pracovního vyučování, či pobytu v družině, ale i spolupráce dětí s externím pracovníkem. Děti se seznámí s jiným postupem práce a jiným přístupem k vedení programu. Kreativní dílničky rozvíjejí tvořivost a schopnost uplatnit vlastní přístup při práci s přírodními materiály. Součástí programu je povídání na dané téma.

DSCN4051

     Děti se pak často se zaujetím zapojují nejen do příběhu, ale i do samotného tvoření. Společně dokážeme rozvinout velkou a „důležitou“ diskuzi o všem, co se tématu týká. Tato metoda se nazývá artefiletika, tj. zážitkové vzdělávání, které formou reflexe obohacuje kulturní potenciál dětí a rozvíjí jejich sociální dovednosti. Metoda je to jednoduchá, hravá a efektivní. Sama jsem z ní nadšená a všem ji vřele doporučuji. Moc hezky je tato metoda zpracovaná, jak jsem již několikrát zmiňovala v příspěvcích, v knize „Dívej se, tvoř a povídej“.

 

Pavla Petrnoušková, Krasohled

 

Pin It on Pinterest