bezky

Čtyři horské oblasti – Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory a Ještědský hřbet – nabízejí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky při sjezdovém a klasickém lyžování i při zimních adrenalinových sportech. Z široké nabídky kvalitně upravených sjezdovek a běžeckých tratí si vybere jistě každý, jak zkušení a sportovně založení lyžaři, tak začátečníci nebo děti.

Hlavní zimní střediska
V Lužických horách jsou hlavními centry Prácheň, Kytlice, Polevsko, Luž, Heřmanice a Jiřetín pod Jedlovou. Pokud zavítáte do Jizerek, můžete se vydat na Ještěd, do Bedřichova, Tanvaldu, Jizerky, Albrechtic v Jizerských horách, Desné, Janova nad Nisou, Rejdic, Zásady, Josefova Dolu či Příchovic. Z Krkonoš se nabízí Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Vysoké nad Jizerou, Špindlerův Mlýn, Kořenov, Jablonec nad Jizerou, Pec pod Sněžkou, Herlíkovice, Vrchlabí, Janské Lázně, Benecko, Paseky nad Jizerou a Vítkovice v Krkonoších.

Křížem krážem na běžkách
Zimní Jizerské hory jsou opravdovým lyžařským rájem. Síť pevných cest náhorní plošiny tvoří Jizerskou magistrálu, na které se udržuje zhruba 155 km běžeckých stop pro klasiku a bruslení. Nejlepší sněhové podmínky se nabízejí v okolí Bedřichova, Kristiánova, Nové Louky a polského Orle. Celkem je upravováno na 170 km s více než dvěma desítkami nástupních míst. Nově můžou přispět na úpravu Jizerské magistrály i samotní lyžaři – buď zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na číslo 87 777, nebo zasláním peněz na zvláštní účet veřejné sbírky Jizerské magistrály 229 222 824 / 0300. Krkonoše jsou doslova protkány sítí lyžařských tras – čeká na vás přes 550 km upravovaných tratí. Díky páteřní Krkonošské magistrále, dlouhé 71 km a rozdělené do několika etap, lze přejet celé pohoří od Harrachova přes Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou až do Žacléře. Další upravované tratě lze najít na Benecku, Mísečkách či ve Vítkovicích. V Lužických horách jsou tratě strojově upravovány v okolí vrchů Luž a Jedlová a obcí Polevsko, Kytlice, Prácheň, Svor a Prysk.

Objevte Liberecký kraj netradičně
Kdyby vás náhodou omrzely tradiční zimní radovánky, nechte se zlákat adrenalinovou zábavou. Skijöring, snowtubing, snowkitting, sněžné skútry, snowjumping, snowbungeejumping, sněžnice či výlet se psím spřežením – to vše můžete zažít. V krkonošských střediscích najdete ideální podmínky pro snowboarding a freestyle lyžování. Snowparky v Rokytnici nad Jizerou, Špindlerově Mlýně nebo na Benecku nabízejí všem snowboardovým nadšencům speciálně upravované tratě, skoky, překážky a U-rampy. V Krkonoších si také můžete vyzkoušet jízdu na sněžném skútru nebo na lyžích tažených skútrem. Máte-li rádi rychlou jízdu a sáňkování, určitě si nenechte ujít téměř 4 km dlouhou sáňkařskou dráhu ve Špindlerově Mlýně. Nezapomenutelné jsou noční jízdy s osvětlenými sáňkami. Zážitek z rychlé jízdy nabízí také bobová dráha v Harrachově, která je dlouhá 100 m, má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení. Dráha je otevřena celoročně a v provozu je i po setmění. Nejen horské oblasti Libereckého kraje vám mají v zimě co nabídnout. Oblíbeným místem vyhledávaným příznivci bruslení, běžkování a zimního jachtaření je Máchovo jezero.

Nechte auto doma, využijte skibusy…!
Využijte nabídku několika skibusů, které jezdí v Libereckém kraji, a zároveň ušetřete. Za příznivé ceny se můžete dostat do hlavních středisek Libereckého kraje, jako je Liberec, Bedřichov, Harrachov, Vysoké nad Jizerou, Jablonec nad Jizerou a další. Jízdenka skibusů platí zároveň jako skipas. Jestli chcete při svých zimních radovánkách ještě ušetřit, pořiďte si slevovou kartu Opuscard. Kromě klasických zimních sportů či netradičních adrenalinových zážitků je karta akceptována i v několika skiservisech a půjčovnách lyžařského vybavení či jiných odpočinkových aktivitách.

Kde hledat?
Více informací o zimní sezoně najdete na www.chcilyzovat.cz a www.liberecky-kraj.cz, kde jsou navíc implementovány i webové kamery z jednotlivých středisek a odkaz na sněhové zpravodajství, které je denně aktualizované. K dispozici jsou i ceníky areálů, zobrazení sjezdovek a vleků nad mapou a jízdní řády skibusů.

Plakát ke stažení jako PDF

…………………………

ZDROJE:
Markéta Dědková  / odbor kancelář hejtmana / oddělení tiskové a vnějších vztahů
Doprovodná fotografie: http://www.liberecky-kraj.cz/galerie/obrazky/imager.php?img=471713&x=800&y=535&hash=e8be0875c02ac38ecd0d0a8c798638e0

Pin It on Pinterest