OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Liberecký kraj se o uplynulém víkendu prezentoval na největším veletrhu cestovního ruchu v České republice – Holiday World 2014. Na veletrhu se představil tradičně se svými turistickými regiony Českolipskem, Českým rájem a Jizerskými horami.

V letošním roce se Liberecký kraj prezentoval s výstavní expozicí, která přesně a do detailu vystihovala motto „Po stopách letokruhů“, které je zaměřeno na dřevo a vše, co s ním souvisí. „Tato expozice zaujala porotu natolik, že jí v soutěži o nejpůsobivější expozici na 60m2 udělila skvělé 3. místo,“ uvedla Hana Maierová, náměstkyně hejtmana. „Toto ocenění nás velice těší, protože málokdo ví, že naše expozice je ve svém základu pořád stejná, jen ji každý rok „oblékneme do jiného pláště dle daného motta“ a nepořizujeme tak nové a drahé expozice.“ Návštěvníci mohli na stánku obdivovat např. turistické značení nebo „bufet pod Ještědem“.

Liberecký kraj mottem „Po stopách letokruhů“ podporuje návrat k přírodě, venkovskou turistiku, lidovou architekturu, zejména podstávkové domy, regionální výrobky, pěší a cykloturistiku, naučné stezky a nově proznačenou turistickou trasu po hřebenech hor Hřebenovka, která propojuje Jizerské hory, Černostudniční hřbet, Ještědský hřeben, Lužické hory a Žitavské hory,“ dodává Hana Maierová. Projekt Hřebenovka ukončil Liberecký kraj společně s německým partnerem Landkreis Görlitz v minulém roce, jeho cílem je přilákat návštěvníky i do méně exponovaných míst a připravit pro ně turistickou nabídku. Partnerem letošního motta jsou Lesy ČR, s.p., Krajské ředitelství Liberec.

Současně s prezentací turistických atraktivit probíhal na stánku bohatý doprovodný program, např. vědomostní soutěže o hodnotné ceny, ukázky řemeslného zpracování dřeva ateliéru Bossambo, navlékání dřevěných korálků či kreativní dílna Pavly Petrnouškové. Svou „vědeckou show“ představila i nově otevřená liberecká atrakce iQLandie, v sobotu celý den skvěle navodil atmosféru liberecký Old Stars Dixilend.

Liberecký kraj se stal i místem setkání zástupců Komise cestovního ruchu, kultury a památkové péče Asociace krajů České republiky za účasti pana Jiřího Houdka, náměstka ministryně pro místní rozvoj v oblasti cestovního ruchu, a místem jednání Asociace turistických regionů.

Ocenění stánku však nebylo jediným úspěchem Libereckého kraje na letošním veletrhu Holiday World 2014. V anketě Kraj mého srdce, kterou vyhlašovala společnost Incheba Praha společně s turistickým časopisem Kam po Česku, se Liberecký kraj vyšplhal hned dvakrát na stupně vítězů, a to na ty nejvyšší – získal prvenství v kategorii „Zimní dovolená“ a „Adrenalin“.

„Tohoto ocenění si vážíme dvojnásob, protože ukazuje, že je Liberecký kraj stále oblíbeným a vyhledávaným místem pro trávení volnočasových aktivit a my děkujeme všem za přízeň, kterou našemu kraji a jeho turistickým regionům věnují,“ uzavírá Hana Maierová.

Zdroj: Liberecký kraj

Pin It on Pinterest