Soucasti_akce_byla_i_priprava_jidla_mediumV rámci projektu SLAĎ se deset současných maminek, ale zároveň zaměstnankyň Krajského úřadu LK na rodičovské dovolené, zúčastnilo jedné z posledních aktivit projektu – školení pod poněkud složitým názvem „Efektivní začlenění a sebeřízení“ a „Úskalí českého pravopisu“, jinak řečeno – dobře zapadnout do kolektivu a zdokonalit se v zákonitostech českého jazyka, který ať tak či onak potřebují všichni zaměstnanci pro výkon své pracovní pozice.

Krajský úřad Libereckého kraje pro ně připravil tyto kurzy v rámci dvoudenního výjezdního semináře, který se uskutečnila začátkem minulého týdne v hotelu Nová Epocha v Janově nad Nisou. “Kurzy pro mě byly velmi poučné, na mateřské dovolené ztratíte kontakt s pracovním životem na úřadu, a tak je někdy obtížné se co nejrychleji začlenit zpět do pracovního procesu. Není úplně jednoduché se začlenit do kolektivu, který se mnohdy změnil, tak i do plnění nových pracovních úkolů. Proto jsem ráda, že krajský úřad umožňuje maminkám se dále průběžně vzdělávat a usnadní nám tak nástup do práce po rodičovské dovolené. Všechny jsme se shodly, že je škoda, že projekt již v květnu končí,” pochválila organizátory kurzu i si trochu posteskla jedna ze zúčastněných  maminek Ivana Jarošová,

„Milé bylo také setkání s bývalými kolegyněmi a také možnost vyměnit si dobré i horší zkušenosti z výchovy dětí,“ dodala s úsměvem další z čerstvých zaměstnankyň na mateřské dovolené Květa Šírová.

Kurz byl totiž specifický v tom, že o celkem osm dětí ve věku od čtyř měsíců po dva roky, pečovaly po oba dny tři chůvy z Centra Kašpar.

„V době školení tak mohly maminky v klidu sledovat výuku, zatímco jejich ratolesti si hrály s chůvami v největším apartmá hotelu, které se přeměnilo na hernu,“ prozradila fintu Bronislava Kopalová,  koordinátorka projektu SLAĎ.

Zpestřením školení byl podle ní i rychlokurz, kdy si maminky vyzkoušeli vaření v profesionální kuchyni pod vedením šéfkuchaře. Steak z lososa s rýží s řapíkatým celerem byl nejen výbornou večeří, ale také dobrou tečkou za netradičním seminářem.

Druhé obdobně školení se uskuteční ještě 20. až 21. května. Kurzy jsou financovány z projektu SLAĎ a jako partner projektu se na nich podílí také liberecké Centrum Kašpar.

Projekt SLAĎ  – “Slaďování pracovního a rodinného života zaměstnanců Krajského úřadu Libereckého kraje”( reg.č.CZ.1.04/3.4.04/76.00167) klíčové aktivity „Vzdělávání zaměstnanců před návratem z rodičovské dovolené“ – pracovnic KÚ LK  – školení  “Efektivní začlenění a sebeřízení”.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
485226302 / 739541588

Zdroj: Liberecký kraj

Pin It on Pinterest