vrtulnikVe středu 16. dubna 2014 navečer spolupracoval Integrovaný záchranný systém při hledání osoby ve Frýdlantě. Pátrání bylo vyhlášeno po třiasedmdesátiletém muži, trpícím alzheimerovou chorobou a silnou cukrovkou. Odešel téhož dne bez vědomí lékařů z Nemocnice Frýdlant, kde byl hospitalizován. Muže nakonec našli všímaví strážníci, které upoutal tím, že měl pouze pantofle.
Povolány byly všechny složky IZS, protože blížící se mrazivá noc by ztěžovala pátrání. Muž byl vlivem nemoci dezorientovaný a hrozilo, že se ztratí, a během nízkých teplot dojde k jeho vyčerpání a prochladnutí. Hledání se účastnily desítky záchranářů, policejní psovodi, hasiči i městští strážníci.
Hlídce Městské policie Liberec se nakonec podařilo hledaného muže objevit již pár minut po zahájení pátrání. Na součinnostní schůzce jednotek IZS podle fotky identifikovali muže, který je upoutal již cestou na instruktáž, neboť se v okrajové části města i přes chladné počasí pohyboval v pantoflích. Ihned se vydali na místo, kde ho spatřili a seniora našli ve spodní části města, byl celkově dezorientovaný a nevěděl, kde se nachází. Zmateně uváděl, že chce najít své vozidlo. Hledaný muž byl předán do péče lékařů.

Foto: ilustrační foto MPL

Zdroj: Městská policie Liberec

Pin It on Pinterest