logo

V čele Nemocnice Frýdlant je od 1. května 2014 Jiří Benedikt.  Převzal zodpovědnost za řízení zdravotnického zařízení se 126 lůžky a 200 zaměstnanci, kteří dlouhodobě poskytují převážnou část služeb obyvatelům Frýdlantského výběžku.

„Přebírám velkou zodpovědnost za čtyřiadvacet tisíc obyvatel Frýdlantska. Nemocnice by však měla přilákat více pacientů z širšího okolí a to i z Polska, případně z Německa. Rozsah služeb chci nejen zachovat, ale postupně i zkvalitňovat a rozšiřovat, především v oborech, v nichž si lékaři a zdravotničtí pracovníci vedou dobře,“ uvedl Jiří Benedikt.

Jiří Benedikt se dlouhodobě věnuje zdravotnictví. Značnou část  profesního života prožil v Libereckém kraji , naposledy řídil Krajskou pobočku VZP.

Nemocnice Frýdlant má ARO, internu, chirurgii a také gynekologii.  V minulém roce bylo ve Frýdlantu hospitalizováno více než čtyři tisíce pacientů a lékaři absolvovali na dva tisíce operací.

Areál nemocnice ve Frýdlantu patří městu, provoz až do loňského roku zajišťovala soukromá společnost složená převážně ze zdravotníků. Od července 2013 je jediným společníkem Nemocnice Frýdlant akciová společnost Euroclinicum.

Stanislav Šetina, tel.: 734 682 389

Zdroj: Město Frýdlant

Pin It on Pinterest