1

Sdružení Curia Vitkov a Legio X. GPF Vás ve spolupráci s mnoha dalšími sdruženími a spolky oživené historie či dobového vojenství zvou na tradiční antický festival na dvorci Curia Vitkov u Chrastavy na Liberecku!
Akce bude pouze jednodenní – v sobotu – 24.5.2014

Během programu se Vám představí různé skupiny hist. šermu a reenactementu z celé České republiky a seznámí Vás poutavou akční formou s vojenstvím římských legií i pomocných sborů, starých Keltů či Germánů. Budete moci shlédnout gladiátorské zápasy a rozhodovat o osudu poražených bojovníků. Vy i vaše děti si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži, ve zbroji antických válečníků, co obnášel kupříkladu těžký výcvik římského legionáře pod nelítostnou holí tvrdého centuriona. Ty z Vás, které tolik neoslovuje jen boj a válka budou jistě zajímat i některá starověká řemesla. Součástí programu bude i možnost prohlédnout si areál raně středověkého skanzenu Curia Vitkov.

Závěr programu budou korunovat společné hromadné ukázky různých forem boje ve starověku.

Budete-li unaveni bojem a ukázkami, můžete se občerstvit v naší krčmě.

Vstupné na akci (na každý den) činí 80,-Kč pro dospělé a 40,-Kč pro děti do 15-cti let. Rodinné vstupné činí 200,-Kč. Malé děti do výšky legionářského štítu (asi 120cm) mají vstup na akci zdarma! V ceně vstupenky je doprovodný program, atrakce pro děti (střelba z balisty, luku, vrh kopím, možnost vyzkoušet si výzbroj a výstroj aj.) a prohlídka skanzenu Curia Vitkov. Vězte, že svým vstupným podporujete výstavbu, údržbu a provoz tohoto unikátního archeoskanzenu.

Zdroj: Curia Vítkov

 

Pin It on Pinterest