pes-d1405202520e2_denik-380

CAYA SI OHRYZALA NOHU DO MASA POTÉ, CO SI DO NÍ NĚCO VRAZILA a majitelé nevyhledali veterináře, aby psovi pomohl. Případ se táhne už od loňského listopadu. Autor: Deník / Romana Prošková

Krásný Les – Původní majitelé týrané Cayi, o které Deník před pár dny informoval, vyhrožují majitelce útulku policií a soudem. Prý jim psa ukradla.

Devítiletá rotvajlerka Caya bude muset na částečnou amputaci přední tlapky. Majitelé feny totiž zanedbali veterinární péči, a tak zakročila policie a úřady a Caya po odebrání kvůli podezření z týrání skončila v útulku Azyl Pes Krásný Les na Frýdlantsku. Deník o tom před pár dny informoval.

„Zpočátku to vypadlo nadějně, že k amputaci nedojde, ale bohužel. Léčba přišla pozdě, nohu má Caya nemocnou už od loňského podzimu. Veterinář tvrdí, že kdyby Cayu úřady a policisté nezabavili, do pár týdnů by zemřela na otravu krve, zánět je velký,” řekla majitelka útulku Kateřina Vojáčková.

Azyl Pes se nyní musí navíc potýkat s nenávistnými telefonáty a emaily od původních majitelů. „Volají několikrát denně a vyhrožují soudem a policií s tím, že jsme jim psa ukradli. Vůbec nechápou, že mi ho tady nyní zachraňujeme, staráme se o něj,” vylíčila Vojáčková. Více se dočtete zde.

Zdroj: Liberecký deník

Pin It on Pinterest