p201406010266101_denik-380

Stihl Timbersports Czech series 2014 – Liberec. Autor: ČTK/Radek Petrášek

Liberec – Se ziskem třetí příčky skončil v neděli liberecký strážník Martin Roušal v prestižním Mistrovství ČR sportovních dřevorubců. To se konalo poprvé v Liberci.

Třiadvacetiletý rodák z Raspenavy a nejmladší účastník soutěže, který patřil k největším favoritům si bronz vybojoval v konkurenci 14 nejlepších českých sportovních dřevorubců. První místo v celkem šesti disciplínách získal Jan Holub, za ním skončil šestadvacetiletý Zdeněk Maťha. Závodu ve sportovním areálu Ještěd pod skokanskými můstky přihlíželo na šest tisíc diváků

Poté, co ze zdravotních i osobních důvodů odstoupil osminásobný mistr České republiky Jan Svoboda, se největšími favority stali šestadvacetiletý Zdeněk Maťha a právě o tři roky mladší strážník z Liberce Martin Roušal, který byl nejmladším závodníkem. ČTK to řekl vicemistr světa z roku 2012 a organizátor závodu Martin Komárek. Více se dočtete zde.

Zdroj: Liberecký deník