1FRÝDLANT  – Nemocnice Frýdlant dne 19. června pořádala Den otevřených dveří. Veřejnosti a představitelům místní správy připomenula jeden rok od příchodu nového vlastníka – zdravotnické skupiny EUROCLINICUM GROUP, která zahrnuje síť poliklinik, lékáren a laboratoří, nemocnic a další služby v oblasti zdravotnické péče. Veřejnosti tak společně prezentovali silné a stabilní zázemí, rozvoj a úzkou spolupráci s dalšími zdravotnickými zařízeními.

Nemocnice využila Den otevřených dveří a veřejnost upozornila na velmi závažné onemocnění, kterému v Česku každoročně podlehnou zhruba čtyři tisíce pacientů, a sice na rakovinu tlustého střeva a konečníku, odborně kolorektální karcinom. Ve spolupráci s Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 si zájemci otestovali, jaké riziko jim hrozí z nádorového onemocnění tlustého střeva a konečníku. Po celý den nemocniční lékárna poskytovala odborné poradenství a mimořádné slevy na vybrané druhy přípravků, včetně jednoduchého testu na okultní krvácení. V případě pozitivního výsledku doporučovali odborné vyšetření, které dlouhodobě a úspěšně provádí Nemocnice Frýdlant. „Při včasném záchytu je u tohoto onemocnění vysoká šance na úspěšné vyléčení. Je však nezbytné o své zdraví pečovat, podstupovat pravidelné preventivní prohlídky a nepodceňovat některé příznaky,“ říká jednatel nemocnice MUDr. Zdeněk Kubr.

Představitelé Nemocnice Frýdlant a její vlastníci rovněž navázali úzký kontakt se samosprávami regionu Frýdlantska. Starostům představili své záměry, jak budou v dalším období rozvíjet zdravotnické zařízení, které se svými 230 pracovníky patří k významným zaměstnavatelům v regionu. Propojení samospráv s poskytovatelem zdravotní péče nově symbolizují vztyčené vlajky Frýdlantu a skupiny EUROCLINICUM. „Získáváme tak zkušenosti a poznatky od místních obyvatel, kteří logicky patří mezi nejčastěji zastoupené pacienty nemocnice. Jen tak můžeme rozvíjet kvalitní a bezpečnou nemocnicí pro tento region,“ poznamenal nový ředitel nemocnice Jiří Benedikt.

Celodenní program byl zaměřen především na prevenci závažných onemocnění. Kromě prezentace a poradenství lékárna poskytuje výrazné slevy na celou řadu přípravků a doplňků stravy. Zájemci získali za zvýhodněnou cenu test ze stolice na okultní krvácení. Zájemci si prohlédli část nemocnice a přístrojové vybavení. Během dne využili bezplatné orientační vyšetření, například krevního tlaku, hladiny cukru v krvi (diabetes), podíl tuku v těle a změřili si svalovou hmoty. Pro školní děti je připravena ukázka správné péče o zdravé zuby.

Více o nemocnici

Nemocnice Frýdlant s. r. o. je jediným poskytovatelem akutní lůžkové péče ve Frýdlantském výběžku. Disponuje 126 lůžky na odděleních interny, chirurgie, gynekologie, oddělení následné péče včetně lůžek dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče a sociálních lůžek, dále oddělením ARO, klinickou biochemií a hematologií, radiodiagnostikou, rehabilitací s elektroléčbou a širokým spektrem ambulantních služeb. S 230 pracovníky patří k největším zaměstnavatelům Frýdlantska.

Nemocnice Frýdlant s.r.o. je součástí zdravotnické skupiny EUROCLINICUM GROUP, která zahrnuje síť poliklinik, lékáren a laboratoří, nemocnic a další služby v oblasti zdravotnické péče, což zajišťuje stabilní zázemí, neustálý rozvoj a úzkou spolupráci s dalšími zdravotnickými zařízeními po celé ČR.

Zdroj: Nemocnice Frýdlant

Pin It on Pinterest

X
X