FM1_1263FRÝDLANT – Před rokem na Valdštejnských slavnostech otevřel vévoda Albrecht z Valdštejna rok Frýdlantského Millenia. Rok plný akcí, věnovaných tomuto výročí vyvrcholil v sobotu 21. června 2014 dnem pro celou rodinu pod názvem “Frýdlant se baví”. Ten, kdo si udělal čas a dorazil do Frýdlantu, určitě našel v pestré programové nabídce to pravé – koncerty, filmová představení, aktivity pro děti, prohlídka historických objektů, dobré jídlo a pití, stánkový prodej, nebo prostou relaxaci.

Úderem desáté hodiny dopolední se rozjela pestrá směsice zábavy pro všechny věkové kategorie. “Tato akce je vyvrcholením celých oslav Frýdlantského Millenia. Název Frýdlant se baví není náhodný, nechtěli jsme končit akcí plnou oslavných projevů a shromáždění. Chtěli jsme, aby se opravdu Frýdlant bavil”, říká starosta Dan Ramzer.

Organizátoři si opravdu dali práci, aby měli návštěvníci o zábavu postaráno. Park ožil akcemi pro rodiny s dětmi – připravený týmem ze ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant pod velitelskou taktovkou vedoucí DDM Marcely Fialové: “Snažili jsme se návštěvníkům ukázat, že naše mládež umí využít volný čas i smysluplným způsobem”. I historické objekty ožily – zájemci mohli navštívit komentovanou prohlídku radnice, muzea a věže, ve Špitálku vystavovali své práce žáci Základní školy. Veřejnosti také byla představena pamětní medaile, kterou lze zakoupit pouze v Městském informačním centru. “Jedná se o velmi cenný umělecký předmět, který byl vydán v limitované edici 500 ks. Je vyrobena z alpaky, má průměr 50 mm a byla vyražena tradičním řemeslným způsobem studenty SUPŠ a VOŠ v Jablonci”, sdělila nám Iva Beranová, vedoucí městského muzea.
Na náměstí běžel až do půlnoci multižánrový koncert hudebních skupin z Frýdlantska, s bombastickým finále trojlístku kapel Ready Kirken, Žlutý Pes a Eddie Stoilow. Půlnoční ohňostroj udělat opravdovou tečku za báječným sobotním dnem.

I když počasí dopoledne příliš Frýdlantu nepřálo, přesto se náměstí během dne pomalu zaplnilo. Podle sdělení vedoucího odboru kultury, Libora Štroma akci navštívilo asi 4 000 lidí.

Frýdlantu můžeme přát do dalšího milénia jen to nejlepší!

Frýdlant 22/6/2014

Ing. Libor Štrom, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu, tel.:+ 420 482 464 55, +420 702 013 120

Zdroj: Město Frýdlant

Pin It on Pinterest

X
X