jizdy-2014

V sobotu 5. července se na jediné české ozubnicové trati v České republice představí hned několik historických vozidel. Těšit se můžete na parní lokomotivu „Kafemlejnek“ 310.0134, historické motorové vozy „Singrovka“ M240.0 i na unikátní ozubnicovou lokomotivu „Rakušanka“ T426.0.

Dvě soupravy zvláštních vlaků vypraví na Zubačku Železniční společnost Tanvald. Z Tanvaldu do Kořenova a zpět bude soupravu zvláštního ozubnicového vlaku tvořit historický motorový „Singrovka“ M240.056, barový vůz Balm Bistro, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva „Rakušanka“ T426.0. V barovém voze můžete kromě občerstvení zakoupit i upomínkové předměty ze Zubačky. Pivo a limonáda se roznášejí po celém vlaku. V horních třech vozech zvláštního vlaku můžete na televizi sledovat pohled ze stanoviště strojvedoucího motorového vozu.

Mezi Kořenovem a Harrachovem zvláštní parní vlaky odveze parní lokomotiva „Kafemlejnek“ 310.0134 s vozy Ci a historickými motorovými vozy „Singrovka“ M240.039 a M240.0100. Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách.

V Kořenově se tradičně můžete těšit na doprovodný progam. Historický autobus vás zaveze do horské osady Jizerka nebo do Příchovic do areálu u Čápa. Otevřeno bude i Muzeum ozubnicové dráhy, kde také můžete zakoupit upomínkové předměty ze Zubačky. Bohaté občertsvení po celý den je samozřejmostí. Vedle železniční stanice se můžete povozit vláčkem Důlní železnice, více informací naleznete na adrese www.dulnizeleznice.com.

Železniční společnost Tanvald se na Vás těší v sobotu 5. července na Zubačce. Přijďte se svézt!

Jízdní řád a více informací najdete zde.

Zdroj: Zubačka

Pin It on Pinterest

X
X