01V sobotu 12. července opět vyrazí zvláštní vlaky na jedinou ozubnicovou trať v České republice. Na zvláštních vlacích bude na sklonu až 58 promile nasazena jedinečná ozubnicová lokomotiva „Rakušanka“ T426.0 se soupravou historických vozů. V Kořenově bude po celý den vozit návštěvníky vláček důlní železnice, historickým autobusem můžete vyratit na Jizerku nebo do Příchovic do Muzea Járy Cimrmana.

Soupravu zvláštních vlaků na ozubnicové trati mezi Tanvadem, Kořenovem a Harrachovem bude tvořit historický motorový „Singrovka“ M240.056, barový vůz Balm Bistro, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva „Rakušanka“ T426.0. Jízdenky do zvláštního vlaku koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštním vlaku. Průvodčí v historických uniformách vás odbaví lepenkovými jízdenkami. V barovém voze Balm Bistro můžete kromě občerstvení zakoupit i upomínkové předměty ze Zubačky. Pivo a limonáda se roznášejí po celém vlaku. V horních třech vozech zvláštního vlaku můžete na televizích sledovat pohled ze stanoviště strojvedoucího motorového vozu.

V Kořenově se tradičně můžete těšit na doprovodný progam. Otevřeno bude Muzeum ozubnicové dráhy, kde můžete zakoupit upomínkové předměty ze Zubačky. V přednáškovém sále se bude promítat film o Zubačce, ke shlédnutí tu bude výstava Obnova vozidel Zubačky. Bohaté občertsvení po celý den je v Kořenově samozřejmostí. Vedle železniční stanice se můžete povozit vláčkem Důlní železnice, více informací na stránkách Důlní železnice. Historický autobus vás z Kořenova zaveze do horské osady Jizerka nebo do Příchovic do areálu u Čápa, kde můžete navštívit Muzeum Járy Cimrmana.

Přijďte se svézt, Železniční společnost Tanvald se na Vás těší v sobotu 12. července na Zubačce!

Zdroj: Zubačka

Pin It on Pinterest

X
X