001HEJNICE – Setkání krajského radního pro dopravu Vladimíra Mastníka s místostarostou Hejnic Jaroslavem Demčákem v přítomnosti starosty města Jiřího Horáka se uskutečnilo včera v Hejnicích zejména kvůli nedorozuměním při stanování objízdných dopravních tras na Frýdlantsku.
Účastníci se shodli na tom, že je třeba o uzavírkách silnic a trasách objížděk včas a podrobně z obou stran informovat tak, aby občané, jichž se dopravní omezení dotknou, se na ně mohli lépe připravit.
Je třeba také zvýšit osvětu při vysvětlování nutnosti uzavírek a vystříhat se zveřejňování nepřesných a neověřených informaci, zasadit se o co nejrychlejší dokončení potřebných prací na opravách silnic a zároveň hledat cesty, jak co nejvíce usnadnit obyvatelům dotčených obcí co nejlevnější pohyb po silnicích Frýdlantska.
Všichni zúčastnění mají zájem co nejdříve zklidnit poněkud rozvířenou atmosféru při komunikaci o problémech rekonstrukcí silnic, mostů a propustků nejen po povodních,  a  zároveň průběžně účelně upravovat náhradní dopravu ve prospěch řidičů.
Mgr. Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje

Zdroj: Město Hejnice

Pin It on Pinterest

X
X