untitled

JABLONECKO – Ve středu v ranních hodinách objevila náhodná svědkyně na hladině jablonecké přehrady bezvládné tělo neznámého muže.

Ve středu kolem půl šesté nad ránem přijalo operační středisko Policie ČR prostřednictvím  linky 158 od náhodné svědkyně informaci o tom, že na hladině jablonecké přehrady spatřila bezvládné tělo muže otočené obličejem do vody. Na místo se okamžitě sjely složky integrovaného záchranného systému, nicméně lékař už jen mohl u muže konstatovat smrt, která nastala nejspíše utonutím. Tuto domněnku potvrdila nařízená soudní pitva. Podle soudních znalců mohlo být mužovo tělo ve vodě od sobotního večera, pravděpodobnou dobu utonutí zatím ale definitivně neurčili.

Policisté totožnost utonulého muže neznají a proto se obracejí se žádostí o pomoc při jejím zjišťování na veřejnost. Jedná se o muže ve věku mezi 50 a 65 lety, vysokého zhruba 180cm, atletické, svalnaté postavy. Měl rovné, šedé, krátce střižené vlasy s výraznými kouty. V horní čelisti měl proveden zubní můstek z vnitřní strany podložený žlutým kovem (pravděpodobně zlatem). Výrazným znamením je chybějící poslední článek na palci pravé ruky. Utonulý měl na sobě šedé trenky.

Pokud poznáváte muže na níže uvedené fotografii, kontaktujte prosím ihned linku Policie ČR 158 a předejte policistům vaše informace. Děkujeme za spolupráci a pomoc.

Utonuly---1

por. Bc. Ivana Baláková
7. srpna 2014

Zdroj: Policie ČR

Pin It on Pinterest

X
X