20148291750229852

Minulý ročník vyhrála hudební skupina NAUTICA. Foto: Mgr.Kristýna Brožová

LIBERECKÝ KRAJ – Až do 7. září se mohou všechny děti z Libereckého kraje, kterým je mezi 6ti a 14ti lety přihlásit do Zlatého oříšku Libereckého kraje 2014. Talentové soutěže, ve které nezáleží, jakému oboru lidské činnosti se děti věnují, ale jak jsou v ní dobří.

Přihlášky najdou chlapci, děvčata i celé dětské kolektivy na www.zlatyorisek.cz/libereckykraj.

Krajské kolo talentové soutěže Zlatý oříšek Libereckého kraje pořádá město Česká Lípa ve spolupráci s Libereckým krajem letos již potřetí. Snahou této soutěže je především upozornit na talentované děti a zajistit jim publicitu. Díky ní se poté mohou děti seznámit s nejrůznějšími zajímavými lidmi, být zváni na zajímavé akce. Města a obce, ze kterých děti pocházejí, mohou začít “své” talenty soustavněji podporovat.

Soutěž probíhá tak, že z přihlášených dětí se vybere 15 finalistů, kteří se mezi sebou utkají na finálovém večeru 28. září v KD Crystal v České Lípě. Z těchto patnácti finalistů poté odborná porota vybere tři vítěze. Ti automaticky postoupí do celostátního kola, které se vysílá na Nový rok v České televizi, a zároveň každý z nich získá finanční odměnu 25 tisíc korun a mnoho věcných darů. Jako cenu útěchy pak ještě starostka města uděluje čtvrtou cenu, Cenu starostky města Česká Lípa. Ta už je však bez finanční odměny i postupu do celostátního kola.

Odborná porota, která vítěze vybírá, je složená z osobností Libereckého kraje. V letošním roce do ní zasedne modelka a Miss ČR 2002 Kateřina Průšová, tanečnice Tereza Bufková, plavkyně Petra Chocová, herec Jarek Hylebrant, předseda Šachového svazu ČR Viktor Novotný, manažer Petr Svoboda, kanoista Michal Šrámek, a také krajská radní pro školství Alena Losová, místopředsedkyně Českého statistického úřadu a bývalá náměstkyně ministra školství Eva Bartoňová a starostka České Lípy Hana Moudrá.

Minulý ročník vyhráli karatista Matěj Říha, hudební skupina NAUTICA a moderátorka Gabriela Jakoubková, cenu starostky získala krasobruslařka Markéta Mikysová. První dva jmenovaní poté dokonce vyhráli i jeden z celostátních zlatých oříšků.

 

Autor / zdroj: Mgr. Kristýna Brožová

Pin It on Pinterest

X
X