Foto_kreslo_na_Jestedu_mediumLIBEREC – Sbírka na nové čalounění slavných závěsných křesílek na Ještědu – se uskuteční pouze v jeden den, na jediném čase a místě – v sobotu 20. 9. 2014, přímo na Ještědu, ve vstupní hale pod schody do restaurace, a to po celý den. Vítáme peněžní dary v jakékoli výši, dárci částky vyšší než 200 Kč získají vlastní ještědský fotoportrét.

Spolek Ještěd 73 vyhlásil na den Oslav Ještědu finanční sbírku na nové čalounění slavných závěsných křesílek v horském hotelu. Obnovit vzhled tří křesel bude stát celkem 30 tisíc korun. Přispět může každý, ale pouze v jeden jediný den, na jednom jediném místě. Přitom stačí se pohoupat na speciálním houpacím křesílku – vajíčku) replice těch dvou „houpaček“, které jsou na chodbě v hotelu.

„Dárci, kteří přispějí částkou alespoň 200 Kč, si hned odnesou svou vlastní fotku z ještědského fotoautomatu,“ tvrdí předsedkyně spolku Ještěd 73 Milena Lánská s tím, že fotit se mohou jednotlivci, celé rodiny nebo malé skupinky.

Fotka bude podle ní jedinečná a už se nikdy nedá zopakovat – na jejím pozadí bude umělecké dílo Stanislava Libeňského a Jaroslavy Brychtové, rekvizitou bude jedno z křesílek v současné podobě. Lidé mohou na sérii tří fotek vytvořit příběh anebo poslat pozdrav či vzkaz, komu se jim zamane – třeba babičce… Jejich příspěvek na křesílka se díky vlastnímu fotoportrétu může stát i dárkem pro někoho jiného.

Repliky původních barových židlí a křesílek pro bar na Ještědu jsou ve výrobě a na místo dorazí těsně před oslavami 20.9..

„Jednáme s dalšími sponzory, největšími částkami bar na Ještědu zatím podpořili Liberecký kraj, Město Liberec a Hotel Ještěd,“ děkuje předsedkyně.

Výroba duralové formy na soustruhu (forma váží 160 kg), podle formy se bude tvořit plechový plášť pro barové židle, Proces ručního tváření plechu na formě se jmenuje kovotlačitelství. Jde o staré řemeslo, které se používá při výrobě liturgických předmětů, dílů na historická vozidla, svítidla, atp. Skořepina sedáku křesla je vyrobena z laminátu, spodní díl v místě područek a opěráku je ze dřeva, celý povrch je pak pokryt studenou pěnou, na vrch přijde finální potahový materiál. Obracíme se opět na veřejnost: Zvláštní účet veřejné sbírky je stále otevřen pro zasílání darů 259 826 549 / 0300. Kontrola nakládání s veřejnou sbírkou proběhla k 31. 12. 2013, vyúčtování i vyjádření krajského úřaduje na webu www.jested73.cz > Dokumenty.

Kontakt: JEŠTĚD 73, Milena Lánská, předsedkyně spolku tel. 608 377 243, e-mail: lanska(a)jested73.cz pozn. Ještěd 73 byl založen v roce 2012 jako občanskě sdružení. Od roku 2014 s novým občanským zákoníkem se ze sdružení stal spolek. Ještěd 73, o.s. / Horní Hanychov 153 / Liberec 8 / info@je5ted73.cz / www.je5ted73.cz

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
485226302 / 739541588

Zdroj: Liberecký kraj

Pin It on Pinterest

X
X