fbpx

001

Roadshow návštěvníkům nabídne osvětový program, který jim poskytne informace o možnostech prevence vybraných nádorových onemocnění a návštěvě screeningových programů.

KDY: ve čtvrtek 16. října od 15 do 18 hod v OC Forum Liberec (Soukenné náměstí 2a/669, Liberec 1).

Návštěvníci budou své individuální dotazy moci konzultovat s přítomnými lékaři a zástupci neziskových organizací. Každý bude mít také příležitost napsat svým blízkým vlastní vzkaz a motivovat je k návštěvě preventivního vyšetření stejně tak, jako to v informační kampani dělají Chantal Poullain, Ilona Svobodová a Jan Čenský.

Aliance žen s rakovinou prsu během roadshow nabídne poradenství vyškolených pracovnic z partnerských organizací Aliance. Návštěvnice si také budou moci samy vyzkoušet a naučit se samovyšetření prsu na speciálních modelech.

Osvětová roadshow je součástí projektu „Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – SCREENINGOVÉ PROGRAMY“. Cílem tohoto projektu je zvýšení návštěvnosti preventivních vyšetření tří nejrozšířenějších nádorových onemocnění v České republice – rakoviny tlustého střeva a konečníku, rakoviny prsu a rakoviny děložního čípku. 

V rámci projektu, který realizuje Ministerstvo zdravotnictví ČR ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami, bylo na preventivní prohlídky doposud všemi zdravotními pojišťovnami adresně pozváno více než 1,6 milionu občanů z cílových skupin, které jsou onemocněními nejvíce ohrožené. Projekt podporuje celorepubliková informační kampaň, jejíž součástí je osvětová roadshow. Více informací najdete na webu www.bezrakoviny.cz

Zdroj: Markéta Hrabánková a Lenka Čarková

 

Pin It on Pinterest

Share This
X
X