fbpx

001Pokud patříte mezi šťastné rodiče a vidíte jak Vám dítko před očima vyrůstá, tak je to určitě jeden z nejkrásnějších pocitů. Provázet ho životem, připravovat na všechny překážky, které v životě mohou nastat. Prožívat s ním společné úspěchy i zklamání a být mu vždy oporou. Je to,už od pradávna, jeden z nejvyšších možných lidských motivů a spouštěč našich emocí. Ano děti, naše budoucnost, radost, starost,naplnění našich životů. Co bychom pro ně neudělali? Vozíme je na kroužky, snažíme se jim zajistit školku, získat místo ve škole, něco jim vštípit. Chceme jejich skvělou budoucnost.

Někdy je dobré se zamyslet v horizontu několika let dopředu. Moje myšlenky nyní přemýšlí v horizontu 19.let věku dítěte. Ano, to je taková symbolická startovní čára do života. Ve věku 19.let většina dětí maturuje, osamostatňuje se, dělá přijímačky na vysokou školu. Možná namítnete, že je na to ještě brzy takto přemýšlet. Je určitě spousta argumentů, které říkají, co když se nebude dobře učit, to je ještě daleko, kdo ví co bude za 15.let? Nebo také argumenty, zaplatím nájem,vodu, elektřinu, jídlo, kroužky a kde mám vzít na spoření dětem? Ano toto se někdy honí hlavou každému z nás. Přesto si myslím, že je důležité se nad tím zamyslet! A pokud možno hned. Pravidla ve financích hovoří jednoduše. Čím dříve, si toto vyhodnotím a čím dříve, začnu konat, tím méně mě to bude stát.

Spoření pro děti je i silný motiv pro finanční instituce. Vědí, že prodávat finanční produkty na základě emocí přes děti má svou sílu. Proto pokud půjdete do banky, měnit třeba adresu, určitě se setkáte s nabídkou pracovníků na různá spořící konta a dětské účty beruška. Hodně pojišťoven se snaží přesvědčit rodiče aby dětem založili dětské pojištění, různá Sluníčka a Talismany. Ano určitě je dobré založit cokoli, co dítěti do života naspoří peníze. Zažitým koloritem v ČR je zakládání stavebního spoření na děti. Ono se však hodně věcí za poslední rok změnilo. Je strašně důležité si položit otázku. A to než se nechám přesvědčit v bance, či ve stavební spořitelně k tomuto kroku !Chci svým dětem opravdu pouze odkládat a spořit, nebo jim na studia chci vydělat? Důležité také je, kolik času na to mám? Rozumějme, kolik je dnes dětem, jaký mají věk a kolik zbývá do cíle, tedy věku 19.let? Další důležitá otázka je. Jaký obnos budou potřebovat ve věku 19.let? Jak tento obnos spočítat a jak k němu dojít? Pokud si představíme, že dejme tomu budu chtít pro své dítě 150 tisíc Kč ve věku 19.let. Proč zrovna 150 tis Kč? Dejme tomu, že rok na VŠ trvá 10 měsíců a budu chtít aby dítko mělo 5.tisíc měsíčně. Bakalářský program je na 3.roky. Tedy 150 tisíc. Následuje otázka, kdy začínám, tedy kolik je mému zlatíčku let? Čím je starší a do dovršení věku 19.let mi zbývá méně času, tím musím platit více. Další otázka je. Chci mu na studia naspořit, nebo vydělat? Pokud budu velmi konzervativní a budu pouze spořit /odkládat/ tak musím počítat, že budu dávat více. Pokud mu budu chtít vydělat, musím mít, alespoň trošku vztah k riziku. A mít více času min 10 let,aby to dávalo smysl.

Je otázkou, zda Vám takto poradí ve Vaší bance, či ve stavební spořitelně? Otázka financí je věcí správně zvolené strategie. Je rozdíl dojít k vysněnému cíli za 500,-Kč měsíčně nebo za 900,-Kč, zvláště pokud máte dětí více.

___________

Bc. Svoboda Zdeněk- finanční konzultant

Po absolvování vysoké školy jsem pracoval v Komerční Bance v oddělení internetového a telefonního bankovnictví. Pracoval jsem nejprve jako telefonní bankéř a následně také jako osobní bankéř, vedoucí týmu a také na pozici supervizora. Mou kompetencí /pracovní náplní/ bylo řídit tým telefonních bankéřů, realizovat nové transakce a zavádět nové produkty a aktivně je nabízet klientům po telefonu a internetu.

Poté jsem nastoupil jako Unit manager do společnosti Aviva životní pojišťovna,a.s. Vedl jsem tým 10 poradců v pojišťovně, která jako první v ČR nabízela IŽP. Po dobu 4 let jsem se pohyboval mezi nejlepšími manažery v ČR. Aviva životní pojišťovna se profilovala, jako specialista na IŽP pro vyšší střední třídu.

Následně jsem rok pracoval pro společnost ING, kde jsem se potkal i s panem Rusnokem, který byl v té době předsedou PF ING. U společnosti ING jsem pracoval na pozici managera a řídil tým 14 poradců. Naší specializací bylo, kromě IŽP také Penzijní připojištění a investice a také firemní obchod. Součástí firemního obchodu bylo vyjednávání se zaměstnavateli o příspěvcích na PP a IŽP pro zaměstnance.

Poté jsem přijal nabídku od společnosti AEGON pojišťovna a pracoval na pozici regionálního ředitele. Společnost Aegon jsem přivedl do Liberce /do té doby zde neměla pobočku/. Mým úkolem bylo najít vhodné prostory, zařídit a vybavit kanceláře. Podepsat nájemní smlouvu, zaměstnat asistentku a postavit na zelené louce regionální ředitelství. Ve společnosti Aegon jsem jako ředitel vedl 3 manažery a 32 poradců po dobu 2.let. V této firmě jsem měl možnost se seznámit s panem Vladimírem Bezděkem, který v té době byl generálním ředitelem společnosti Aegon. Také byl předsedou několika důchodových komisí pro různé vlády.

Nyný pracuji již 5 let jako nezávislý finančí konzultant a mojí specializací je snižování poplatků za finanční produkty a přinášení peněz navíc klientům. Zabývám se finanční nezávislostí klientů, řeším jejich vysněné bydlení, několika milionové zajištění za peníze, které na trhu nejsou běžné, nižší splátky hypotéky v průměru o 700,-Kč měsíčně, levnější pojištění až o 50%, vyšší zhodnocení úspor a Renta již od 50 let.

Volba vhodných finančních nástrojů napříč trhem bankovních, pojišťovacích či spořících produktů může výrazně ulehčit výdajové nebo přilepšit příjmové stránce Vašeho rodinného rozpočtu.

Finance a poradenství je pro mne vášeň. Přinášet lidem peníze navíc a plnit jejich sny mě naplňuje.

Bc.Svoboda Zdeněk, finanční konzultant email: zdenek.svoboda@bcas.cz

Pin It on Pinterest

Share This
X
X