fbpx

001Již poosmé patřila po tři dny od 16. do 18. října 2014 liberecká Tipsport arena veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA 2014 MYJOB LIBEREC. Také letošní ročník přinesl několik novinek. Záštitu nad akcí převzali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a členka rady kraje Alena Losová.

První dva dny veletrhu patřily především žákům základních a středních škol, kteří sem zavítali často jako součást školou organizovaného zájezdu. Žáci se tak mohli seznámit s širokou nabídkou téměř 70 středních, vyšších odborných i vysokých škol nejen z Libereckého kraje. K zásadní události prvního dne, která dokumentovala to, že se jedná rovněž o veletrh pracovních příležitostí, patřil dopolední podpis přistupujícího dokumentu Paktu zaměstnanosti Libereckého kraje ze strany rektora Technické univerzity v Liberci Zdeňka Kůse. Technická univerzita se tak stala šestým subjektem, který se zapojil do této platformy. Připojila se tak k Libereckému kraji, Úřadu práce ČR – krajské pobočce v Liberci, Krajské hospodářské komoře Libereckého kraje, Regionální radě odborových svazů ČMKOS a Sdružení pro rozvoj Libereckého kraje, kteří dohodu o vzniku partnerství podepsali na počátku dubna tohoto roku. Čtvrteční program pak uzavírala beseda s osobnostmi, které se účastnili majitel Jablotronu Dalibor Dědek, kardiochirurg Jan Pirk a novinářka Petra Procházková. Všichni svým životním příběhem i profesními zážitky zaujali a také pobavili přítomné diváky.

Mezi návštěvníky po oba dva dny patřila i Alena Losová, radní pověřená řízením resortu školství, mládeže a zaměstnanosti. „Educa se opět povedla, což měli šanci vidět i moji kolegové z Komise pro školství Asociace krajů ČR. Právě radní odpovědné za resorty školství v jiných krajích jsem provedla veletrhem a ukázala jim, co již osm let spoluorganizuje Liberecký kraj. Veletrh chválili stejně tak jako nově otevřenou iQ LANDII, kam rovněž vedly naše kroky v rámci doprovodného programu při dvoudenním jednání komise. Pan ředitel iQLANDIE Pavel Coufal nám připravil komentovanou prohlídku všech expozic, z které odcházeli moji hosté doslova nadšeni. Věřím, že udělají výjimečnému libereckému science centru velkou reklamu i ve svých krajích,“ zhodnotila akci radní.

Sobota patřila tradičně celým rodinám, které přišly společně vybrat tu nejlepší školu pro své děti a případně i sobě najít nové či lepší zaměstnání. Návštěvu jim vedle pokračujícího doprovodného programu mohla zpestřit malá hodinová vědomostní soutěž u stánku Libereckého kraje. Zhruba padesátka účastníků si pak z Educy vedle svých dojmů odnášela i propagační předmět získaný za své znalosti z oblasti školství v Libereckém kraji.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
485226324 / 739541624

Zdroj: Liberecký kraj

Pin It on Pinterest

Share This
X
X