0001

KRAJ – Kriminalisté pátrají po muži, který měl v minulých dnech obtěžovat nezletilého chlapce. Podezřelého zaznamenaly kamery. Pomozte nám ho najít.

Kriminalisté velice intenzívně prošetřují událost sexuálního obtěžování nezletilého chlapce, který policistům oznámila jeho matka.

Událost se stala 12. prosince 2014 v části Liberce Doubí. Dva nezletilé chlapce oslovil poblíž panelového domu neznámý muž. Následně se připojil k jednomu z nich a pokračoval s ním až k bydlišti. Poté s ním vstoupil do chodby domu, kde po něm ve sklepních prostorách požadoval vykonání jisté sexuální praktiky. V té chvíli chlapec sdělil, že zavolá matku a utekl domů, Mezi nezletilým chlapcem a neznámým mužem nedošlo k žádnému fyzickému kontaktu či zranění.

Na případu velmi intenzivně pracují kriminalisté. V průběhu vyšetřování zajistili i několik kamerových záznamů a po jejich vyhodnocení nalezli sekvenci, kde je podezřelý muž zachycen při rozhovoru s oběma chlapci. Tyto záznamy proto zveřejňujeme a domníváme se, že by muže mohl někdo poznat – více fotografií najdete zde. 
Podle zjištěných informací by se mělo jednat o muže ve věku mezi 25 – 35 lety, štíhlé postavy, vysokého 175 cm. Na tváři měl tzv. strniště a hovořil slovensky.
Na sobě měl tmavší džíny a modrou mikinu s nápisem na hrudi a s kapucí (tu měl na hlavě). Nápis na mikině byl v bílé a černé barvě a mělo se jednat o tiskací písmena. Kolem krku měl uvázaný šátek, tzv. palestinu v černobílé kombinaci. V ruce držel igelitovou tašku s vyobrazením Santa Klause.
Kromě záběrů z kamer sestavili krimininalisté s pomocí nezletilého chlapce identikit, jehož zdařilost je cca 60procentní.
Žádáme o spolupráci veřejnost. Kdo pozná muže na záběrech kamer nebo na identikitu, nechť neprodleně kontaktuje linku 158. Jakýkoliv poznatek pomůže kriminalistům k objasnění případu a dopadení podezřelého muže.
19. 12. 2014
mjr. Bc. Vlasta Suchánková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Pin It on Pinterest

X
X