001

LIBEREC – Přátelé zvířat, jejich majitelé a chovatelé pomohou týraným tvorům. Připravili benefiční akci „Pomáháme zvířatům“, jejíž výtěžek půjde ve prospěch občanského sdružení Šance zvířatům v Liberci, organizaci, která se stará o týrané a zanedbané psy a kočky. Přidat se může každý. Akce vyvrcholí zábavným programem ve středu 21. ledna od 15 do 17 hodin v libereckém Nákupním centru Plaza.

Záštitu nad charitativní akcí převzal Josef Jadrný, náměstek hejtmana LK pro životní prostředí a zemědělství.

„Pomáhat organizacím, které se starají o týraná zvířata, je důležité. Libereckou Šanci zvířatům znám a fandím jejich aktivitám a snaze najít nové domovy pro zvířata z množírem. Rád jejich činnost podpořím,” uvedl náměstek hejtmana.

Na středu 21. 1. Je připraven benefiční bazar potřeb pro zvířata, zajímavá vystoupení i poradny veterinářů, výcvikářů a ochránců zvířat. Pomoci může kdokoli, přispěním do bazaru nebo rovnou občanskému sdružení. Kromě psích i jiných zvířecích účinkujících přijde do obchoďáku také živý kůň.

Pomůže bazar potřeb pro zvířata

Máte doma nepotřebné potřeby pro psy, kočky, hlodavce, plazy, ptáky i koně a další zvířectvo. Vyrostl váš pes z obojku, je mu malý obleček nebo jste svému papouškovi pořídili větší voliéru a menší klec už nevyužijete? Věnujte nevyužité potřeby do benefičního prodeje, pomůžete tak jinému zvířeti! Pomoci můžete i jinak, nákupem krmení nebo pamlsků i finančním příspěvkem.

Potřeby pro zvířata mohou lidé vkládat do sběrného boxu umístěného v prostorách NG Plaza, který stojí v přízemí u výtahů. Na benefiční akci budou nashromážděné potřeby prodávané za symbolické ceny, a tak si zase na oplátku návštěvníci koupí něco pěkného pro svého zvířecího mazlíčka. Peníze, které za nákup utratí, poputují na konto o. s. Šance zvířatům. Krmivo nebo potřeby, které se neprodají, rovněž využijí pro zvířata v péči lidé z občanského sdružení.

„Určitě stále potřebujeme krmivo pro naše svěřence. Kvalitní granule, například značky BritCare a konzervy s vysokým obsahem masa. Pro kočky kočkolit, kterého není nikdy dost,“ popisuje Zuzana Pětníková z o. s. Šance zvířatům.

Aktuálně potřebují v občanském sdružení také tzv. germicidní lampu pro dezinfekci prostor, na jejíž nákup shromažďují peníze. Přispět tak mohou zájemci třeba na její pořízení. „Darované peníze používáme hlavně na proplacení veterinárních úkonů, nákup krmiva a paliva. Nebo právě na proplacení materiálních věcí, důležitých pro chod sdružení. Například zmíněná germicidní lampa, kterou bychom rádi koupili nebo přepravky pro zvířata apod.,“ vysvětlila Zuzana Pětníková.

Zábava pro celou rodinu

Benefiční akce „Pomáháme zvířatům“ vyvrcholí ve středu 21. ledna v NG Plaza Liberec zábavným a zároveň poučným programem. Od 15 hodin se může široká veřejnost těšit na spoustu zajímavých vystoupení, připraveny budou také poradny a svoji činnost představí samozřejmě i občanské sdružení Šance zvířatům, které také nabídne své svěřence k adopci.

„V rámci odpoledne se veřejnost dozví spoustu zajímavostí o různých zvířatech. Například o výcviku a vystavování psů, o jejich úpravě nebo o specializované přípravě psů pro nevidomé. Zavítá mezi nás i cvičitelka a jezdkyně na koních, která třeba poradí rodičům a dětem, kdy začít s jezdectvím a jak. Zajímavé bude určitě i vyprávění o odchytávání zraněných divokých zvířat, jejich léčbě a opětovného vypouštění do přírody. Své si v programu určitě vybere každý,“ zve návštěvníky Blanka Daníčková, spoluorganizátorka akce „Pomáháme zvířatům“. Programem provede návštěvníky Jakub Děkan.

Autor / zdroj: Jiří Langer

 

Pin It on Pinterest

X
X