fbpx

000000000000001

JABLONECKO – Kriminalisté pátrají po dvou pachatelích, kteří minulý týden v pátek odcizili vozidlo zn. Ford Kuga zaparkované na parkoviští Maliník v Bedřichově.

V pátek 6. února 2015 odpoledne v době od 16.09 do 16.14 hodin dosud dva neznámí pachatelé v Bedřichově odcizili vozidlo zn. Ford Kuga, které v té době bylo zaparkované na placeném parkovišti u sedla Maliník.
Pachatelé do vozidla vnikli dosud nezjištěným způsobem. Poté jeden

z nich usedl za volant a přijel k závoře u výjezdu z placeného výše uvedeného parkoviště. Zde se z důvodu placení zdržel do 16.17 hodin a byl přitom zachycen skrytou kamerou. Po zaplacení parkovného odjel s vozidlem směrem do centra obce Bedřichov a přibližně za 10 minut projel kolem parkoviště u Maliníku ještě jednou, a to směrem od Bedřichova na Liberec. Druhý pachatel odešel z parkoviště pěšky v době, kdy první s odcizeným vozidlem opouštěl parkoviště.

Popis odcizeného vozidla: zn. Ford Kuga, rz 4L5 9978, bílé barvy, r. výr. 2013, objem motoru 1997, palivo motorová nafta, hodnota 500.000,- Kč
S vozidlem pachatelé odcizili také věci v hodnotě 17.400,- Kč, které v něm měl jeho majitel uloženy – osobní doklady, platební karty, peněženku s finanční hotovostí, různé boty a oblečení.
Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za spáchání těchto trestných činů hrozí pachatelům v případě dopadení vzhledem k výši způsobené škody trest odnětí svobody až na tři roky.
V rámci šetření celého případu se kriminalistům podařilo zajistit záznam z kamerového systému na parkovišti, kde bylo uvedené vozidlo odcizeno. Na pořízeném záznamu jsou poměrně dobře oba pachatelé zaznamenáni.
Vzhledem k tomu kriminalisté žádají případné svědky celé události, aby se přihlásili osobně nebo telefonicky na kterékoliv policejní služebně, případně na bezplatné lince 158. Policisté přivítají od občanů jakékoliv informace směřující k zjištění totožnosti a dopadení obou pachatelů.
 
Pro kriminalisty je velmi důležité oba dosud neznámé pachatelé dopadnout, a to především z důvodu toho, že nemohou v tuto chvíli vyloučit to, že se jedná o organizovanou skupinu zabývající se krádežemi motorových vozidel. Od začátku letošního roku bylo v oblastech Jizerských hor a Krkonoš na území okresů Jablonce nad Nisou i Semil odcizeno již více jak 10 vozidel značky Ford různých typů.
Více fotografií najdete zde.
12. 2. 2014
nprap. Dagmar Sochorová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Pin It on Pinterest

Share This
X
X