01

LIBERECKO – Ve čtvrtek 12. února 2015 se v denní době v Novém Městě pod Smrkem vloupal do jedné z rekreačních chalup 33letý muž. S lupem již neodešel. 

V policejní cele skončil uplynulý čtvrtek 12. února 2015 33letý muž, který se kolem půl třetí hodiny odpoledne vloupal do rekreační chalupy v Novém Městě pod Smrkem. Se svým lupem však nedošel daleko, posvítili si na něj novoměstští policisté. Ti muže zadrželi přímo v objektu, a to i s věcmi, které měl muž v úmyslu z chalupy odnést. Pod svou bundou a v jejích kapsách skrýval mosazné věci – mosazný kohout, osazení k hadici, tlouk k hmoždíři a okrasný dřevěný stojánek. Tyto věci policisté na místě zajistili a po jejich zadokumentování následně vrátili zpět jejich majiteli.

Muž skončil na policejní služebně, kde se dále ukázalo, že je značně ovíněn alkoholem. Při orientační dechové zkoušce, kterou u něj policisté provedli, nadýchal 1,76 promile. Majiteli chalupy nestačil naštěstí způsobit příliš velkou škodu, ta byla necelých 1 tisíc korun. Přesto muž trestu neunikne, neboť se v posledních třech letech dopustil obdobné majetkové trestné činnosti, za kterou byl soudně trestán. V následujících dnech mu policisté sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádeže, za které mu nyní hrozí až tříleté vězení. Následně byl muž propuštěn na svobodu, kde bude nyní čekat, o jaké výši jeho trestu rozhodne samotný soud.
16.2.2015
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Zdroj: Policie ČR

Pin It on Pinterest