1

Prvenství ve dvou soutěžních kategoriích a další úspěchy si Liberecký kraj přivezl z největšího veletrhu cestovního ruchu v České republice Holiday World 2015, který skončil uplynulou neděli v Praze. Kraj zde tradičně představil svou nabídku turistických regionů Českolipsko, Český ráj a Jizerské hory.

V anketě „Kraj mého srdce“ zvítězil v kategorii „Zimní dovolená“ a „Adrenalin“, v celkovém hodnocení se stal pátým nejúspěšnějším krajem, a propagační materiály projektu Hřebenovka byly vyhlášeny jako třetí nejlepší ze 768 vystavovatelů.

Vítězové třetího ročníku ankety „Kraj mého srdce“ byli slavnostně vyhlášeni v doprovodném programu zahajovacího dne veletrhu. Pro svůj oblíbený turistický kraj hlasovalo v sedmi kategoriích celkem 9845 osob. Anketu organizovalo vydavatelství KAM po Česku a výstavní společnost Incheba Praha. Záštitu nad akcí převzala Asociace krajů ČR.

Za Liberecký kraj ceny v podobě broušených váz přebíraly statutární náměstkyně hejtmana pověřená řízením resortu cestovního ruchu, památkové péče a kultury Hana Maierová a vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu LK Eva Hornová. „V každé kategorii účastníci vyjadřovali sympatie třem krajům bez ohledu na pořadí,“ vysvětluje Eva Hornová. „Libereckému kraji se letos opět podařilo obhájit první místo v kategorii zimní dovolená, kde boduje od roku 2012. Stejně tak milovníci adrenalinu náš kraj ocenili i v minulém roce,“ pokračuje Eva Hornová.

„Opětovný úspěch v anketě mne velice těší, svědčí o tom, že si Liberecký kraj udržuje v konkurenci ostatních krajů solidní postavení,”  raduje se statutární náměstkyně Hana Maierová. „Nicméně stále je co zlepšovat. Věřím, že dalšími nabídkami budeme pro návštěvníky ještě atraktivnější a cestovní ruch dále posílí svůj význam v ekonomice kraje,” dodává Hana Maierová, která se během veletrhu také setkala s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Společně hovořily mimo jiné o možnostech podpory regionální politiky v Libereckém kraji. Následovalo i několik dalších pracovních jednání. „Mezi ty nejdůležitější patřila schůzka se zástupci Ústeckého kraje nad společným projektem cyklodopravy, rozvoji projektu Hřebenovka a dalších souvisejících aktivit,“ doplňuje náměstkyně Hana Maierová.

Veletrh Holiday World patří společně s dalšími tuzemskými regionálními veletrhy do portfolia akcí cestovního ruchu, kterých se Liberecký kraj každoročně zúčastňuje. „Liberecký kraj vždy klade důraz na jednu z vybraných akcí. V letošním roce to byla zejména propagace projektu Hřebenovky, který spojuje vrcholy Jizerských, Lužických a Žitavských hor,“ přibližuje Eva Hornová s tím, že Liberecký kraj usiluje o další pokračování trasy i do sousedních krajů, čímž by vznikl jednotný produkt pro pěší turistiku.

Kraj na veletrhu uspořádal i oblíbenou vědomostní soutěž, ve které se losovalo o hodnotné ceny v podobě voucherů, knih, dárkových předmětů a dalších cen.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
485226324 / 739541624

Zdroj: Liberecký kraj

Pin It on Pinterest

X
X