001

Frýdlant – Zhruba dvě stovky seniorů potěšilo ve čtvrtek 26. února ve Frýdlantu další Setkání s Valdštejnkou. První část programu byla věnována frýdlantským jubilantům, druhá pak dalším seniorům nejen z Frýdlantu, ale i z Liberce a Jablonce nad Nisou.

Program tradičního Setkání s Valdštejnkou, které město pořádá od roku 2011, začíná vždy setkáním místních jubilantů. Tentokrát jich dorazilo na osm desítek. Každý oslavenec dostal od starosty města Dana Ramzera přání, ženy pak i kytičku. „Je to malé poděkování za to, co ti lidé pro svoje město celý život dělali.

Pracovali tu, často byli aktivní i ve svém volném čase,“ podotkl starosta. Chce tím seniorům ukázat, že na ně jejich město nezapomíná.

Součástí setkání jubilantů byla i krátká debata se starostou, během které oslavencům vylíčil novinky ve městě a seznámil je i s nejbližšími plány Frýdlantu.

Druhá část odpoledne byla pak určena širší skupině starších lidí. „Dorazilo na ní 58 seniorů ze spřátelených klubů v Liberci a Jablonci nad Nisou, zúčastnili se i obyvatelé našeho Domu s pečovatelskou službou a také z Charity Frýdlant. A samozřejmě další obyvatelé města. Dohromady si podvečerní část programu užilo na dvě stovky lidí,“ řekla matrikářka Ivana Spatzierová, která se na organizaci setkání podílela. Přítomné bavila frýdlantská dechová hudba Valdštejnka, během přestávek pak místní klub country tanců.

Setkání s Valdštejnkou pořádá Frýdlant dvakrát ročně, příští je plánováno na podzim.

Foto: ja
Frýdlant 02/03/2015
mh

Zdroj: Město Frýdlant

 

Pin It on Pinterest

X
X