00000000000001

LIBEREC – Mezi upomínkovými předměty města bude brzy větší procento těch, které svýma rukama vytvořili zdravotně postižení či jinak handicapovaní lidé. Radnice totiž plánuje část těchto dárků, jimiž při různých příležitostech obdarovává vzácné hosty, nakupovat přímo od libereckých chráněných dílen.

Z rozpočtu odboru cestovního ruchu a sportu magistrátu bude na nákup předmětů z chráněných dílen vyčleněno na tento rok celkem 100.000 korun (dohromady za všechny dárky odbor utratí 260.000 korun). “Další výrobky z chráněných dílen nakoupíme z rozpočtu odboru školství, kultury a sociálních věcí.

Budou to hračky, jimiž budeme obdarovávat děti při vítání občánků,” uvedl náměstek primátora pro školství, kulturu, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Nejprve si chce vedení města v chráněných dílnách vybrat ty nejvhodnější výrobky. Jejich součástí by měly být i cizojazyčné vysvětlivky pro zahraniční návštěvy. “Takovou podporu chráněných dílen chápeme jako naprosto přirozenou. Je to to nejmenší, co kromě například dotací z komunitního plánu pro ně můžeme udělat,” doplnil náměstek Langr.

Město v menší míře drobné upomínkové předměty doposud od handicapovaných odebíralo, ne ovšem přímo z chráněných dílen, ale přes zprostředkovatelské organizace. Mezi těmito věcmi, jež posloužily jako drobné dárky, byly například dřevěné záložky do knih, propisovačky, reflexní pásky na kolo, píšťalky, ale také pletené dárkové koše pro občany – jubilanty.

“Pro město je velmi složité zaměstnávat předepsaný počet zdravotně postižených. Proto chceme handicapované podporovat jinak. Nákup výrobků z chráněných dílen je jedním ze způsobů, jak jim konkrétně můžeme pomoci,” zdůraznil primátor Tibor Batthyány. “Ovšem musí jít o dárky smysluplné, o takové, které rádi využijeme,” dodal.

Autor / zdroj: Zuzana Minstrová
Zdroj: Regiony24.cz

 

Pin It on Pinterest

X
X