IMG_1224Charitativní běh kolem liberecké přehrady s názvem Běžím, co můžu – pomůžu pořádá náš klub ESN spolu s Nadací Olgy Havlové. Výtěžek ze startovného dostane 27letý Ondra na nákup invalidního vozíku.

Běží se v neděli 31. května od 14.00 hodin, sraz běžců je u Restaurace na přehradě. Přijít a podpořit dobrou věc může každý.

„Připravili jsme sedm kategorií běhu, od dětí po kategorii aktivních seniorů,“ říká za liberecký studentský klub ESN Monika Galabová. Uspořádání charitativního běhu patří ke koncepci SocialErasmus, kterou se Erasmus kluby po celé Evropě snaží přispět k rozvoji prostředí kolem sebe a zároveň zapojit zahraniční studenty do společnosti, ve které se rozhodli strávit svou studentskou stáž.

Libereckému klubu ESN se to podařilo už loni, při pořádání prvního ročníku této akce. Běhu kolem liberecké přehrady se tehdy zúčastnilo přes 200 běžců a vybralo se více jak 21.000 korun, které organizátoři předali 26letému Aloisi Serbusovi jako příspěvek na nákup invalidního vozíku. Více o tom čtěte v článku Studenti podpořili vozíčkáře během kolem přehrady.

Po dohodě s Nadací Olgy Havlové, pro kterou klub Erasmus Student Network běh pořádá, vybrali naši studenti i letos jednoho konkrétního žadatele o finanční příspěvek z Libereckého kraje.

„Volba padla na Ondru Veselého, který je od narození upoután na invalidním vozíku a nás požádal o pomoc s financováním nákupu nového. Odlehčený vozík stojí přes 140 tisíc korun, pojišťovna však hradí necelou polovinu,“ říká Monika Galabová a dodává, že startovné je letos 250 Kč.

K závodu organizátoři otevřou také doprovodnou výstavu fotografií o činnosti Nadace Olgy Havlové a o Olze Havlové. Výstava bude otevřena ve středu 20. května v předsálí univerzitní auly (budova G), kde bude k vidění do začátku charitativního běhu.

Zájemci o letošní běh by se měli zaregistrovat na: www.bezimpomuzu.cz/prihlaska/.

Radek Pirkl

Zdroj: TUL

Pin It on Pinterest