fbpx

Il._foto_mediumOd neděle 31. května do úterý 2. června bude na nebi nad Českým rájem k vidění hned několik rarit vedle sebe. „Nadnárodní společnost Festo tady bude provozovat horkovzdušnou vzducholoď pro šest pasažérů, která je jediná svého druhu v Evropě. Cestují s ní různě po kontinentech, v České republice byla naposledy k vidění před třemi lety v okolí Brna a Karlštejna a dříve než za další tři až čtyři roky se sem asi nevrátí,“ uvádí Luboš Baloun, pilot společnosti Baart s. r. o., jehož firma se na této akci podílí a spolupracuje na zajištění potřebného technického zázemí. A také se svými balony bude flotilu Festo doprovázet.

„Kromě vzducholodě přivezou ještě jednu raritu, a to balon ušitý opačně – košem vzhůru. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem moc nevěřil, že by něco podobného mohlo létat, protože pilot vidí pouze pod sebe a musejí ho na dálku navigovat, ale opravdu to létá. Je to jediný balon na světě, který takto vypadá. Prý se stává, že když ho lidé vidí na obloze, tak volají záchranáře a hasiče, protože myslí, že se stala nějaká nehoda,“ směje se Luboš Baloun.

Vzducholoď na českorajském nebi budou doprovázet dva horkovzdušné balony zmíněné společnosti a nejméně další dva balony firmy Baart, takže bude v okolí Trosek docela rušno. Starty celé této skupiny budou probíhat podle počasí a směru větru na několika vytipovaných místech v regionu, počítá se s podvečerními lety v neděli a v pondělí a ranními v pondělí a v úterý. Bude to mimořádná podívaná ze země i ze vzduchu! Vše ale záleží na počasí!!

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
485226302 / 739541588

Zdroj: Liberecký kraj

Pin It on Pinterest

Share This
X
X