image.phpPětileté výročí ničivých povodní si v sobotu 8. srpna 2015 připomněli zástupci obcí, měst, záchranných složek, dobrovolníků i široká veřejnost v Heřmanicích na Frýdlantsku. Společně se sešli na akci „Heřmanice v proměnách času aneb jak města a obce povstaly z bahna“. Své zástupce měl na akci i Frýdlant. Reprezentovali ho mimo jiné zástupci Jednotky sboru dobrovolných hasičů Frýdlant a starosta města Dan Ramzer.

Během odpoledne prošel vesnicí průvod zástupců vyplavených obcí a hasičských sborů s prapory a vlajkami, ve kterém nechyběla ani Jednotka sboru dobrovolných hasičů Frýdlant se svým praporem. Za doprovodu hudby došel průvod až na místo, kde byl odhalen pomník oběti povodně v Heřmanicích. Poté se průvod přesunul do areálu slavností, na prostranství za hasičskou zbrojnicí.

Heřmanice v proměnách času připomněly také 640 let od první písemné zmínky o obci Heřmanice, výročí 135 let založení SDH Heřmanice, výročí 115 let zprovoznění úzkorozchodné tratě Frýdlant – Žitava, výročí 45 let TJ Sokol Heřmanice a výročí 5 let od bleskové povodně v obcích a městech Libereckého kraje.

“Jsem moc rád, že jsme se mohli právě tady, pět let po vší té hrůze povodní, společně sejít. V Heřmanicích je téměř nejvíc ze všech obcí Frýdlantska vidět, kolik se toho povedlo a za to moc gratuluji panu starostovi Vladimíru Stříbrnému, zastupitelům, hasičům i všem obyvatelům,” podotkl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Během odpoledne hrála všem k poslechu frýdlantská Valdštejnka, k vidění byly i výstavy „Voda blízko nás“ a „Heřmanice v proměnách času“.

Více fotografií najdete zde.

Zdroj: Město Frýdlant

Pin It on Pinterest