fbpx

Prvnaci_dostali_od_Libereckeho_kraje_kufriky_s_bezpecnostnimi_prvky__mediumBezpečnost na prvním místě. Heslo platí především u dětí a dvojnásobně u prvňáků, kteří dnes šli poprvé do školy. Všem školákům, kteří 1. září usedli poprvé do lavic, rozdal Liberecký kraj, v rámci projektu Bezpečně do školy i do přírody, kufříky plné bezpečnostních prvků.

„Když jsem šel do první třídy já, byla situace úplně jiná. Chodil jsem bez rodičů, se spolužačkou ze sousedství, cestu dlouhou asi 2 kilometry. Kolikrát jsme nepotkali ani jediné auto. Dneska je ale doba zcela odlišná, a tak je potřeba bezpečnost dětí mnohem více posílit,“ vzpomíná na svá školní léta hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

V kufřících prvňáci našli pomůcky, které je ochrání cestou do školy, ale i na výletech a všude tam, kde by měli být dobře vidět. Poslouží jim k tomu například reflexní vesta nebo pásek na ruku, malí cyklisté budou zase na silnicích lépe vidět díky červenému zadnímu světlu. Kromě toho našly děti uvnitř kufříků spoustu praktických rad o tom, jak se chovat v silničním provozu nebo na co si dávat pozor při cestování vlakem a autobusem. Děti potěší také drobnosti pro radost, omalovánky, malé hračky, volné vstupy nebo slevy na hrady, do zábavních praků nebo na sportovní akce, stejně jako něco dobrého na zub. A protože se stanou školáky, samozřejmě uvnitř nechybí rozvrh hodin, v blížícím se podzimu jistě někdy využijí i praktickou pláštěnku.  To všechno pro ně přichystal Liberecký kraj spolu s dalšími 21 partnery.

„Podobný projekt funguje už v jiných částech republiky a při diskuzích s kolegy hejtmany jsme si řekli, že by bylo dobré kufříky rozdávat i v dalších krajích. Bezpečnostní prvky jsou většinou rozdávány především dětem do školek a už tolik ne do základních škol. Přitom žáci, kteří mnohdy sami chodí do školy, se ocitají často v nebezpečnějších situacích. Proto chceme i my, právě třeba tímto kufříkem s bezpečnostními prvky, přispět ke zvýšení jejich ochrany,“ vysvětlil hejtman Martin Půta.

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
485226302 / 732765215

Zdroj: Liberecký kraj

Pin It on Pinterest

Share This
X
X