Celkem 17 obcí z Libereckého kraje se letos uchází o titul Vesnice roku 2016. Zastoupení mají všechny okresy, šest obcí z Liberecka, po čtyřech z Českolipska a Semilska a tři z Jablonecka. Nyní se všechny přihlášené obce připravují na návštěvu krajské hodnotitelské komise, která k nim podle schváleného harmonogramu zavítá v průběhu června.

Do soutěže se obce mohly hlásit do 29. dubna 2016. „Krajská hodnotitelská komise při jednotlivých návštěvách posoudí mnoho oblastí, například společenský život, aktivity občanů, podnikání, zaměří se i na péči o stavební fond, občanskou vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péči o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péči o krajinu. Bude se zajímat také o připravované záměry nebo informační technologie,“ říká krajský radní Vít Příkaský.

„Zájem obcí o soutěž mě velmi těší. Věřím, že se vítěz letošního ročníku bude radovat minimálně stejně jako obec Mříčná, která hodnotící komisi nadchla loni a právem zvítězila,“ dodává radní.

Nejúspěšnější obec bude vyhlášena 10. srpna na své domácí půdě. Vítěz pak automaticky postupuje do celostátního kola Vesnice roku 2016, které proběhne na přelomu srpna a září. Celostátní nositel prestižního titulu bude znám 17. září, kdy se na akci Jarmark venkova v Luhačovicích uskuteční slavnostní vyhlášení. Do letošního již 22. ročníku se celkem přihlásilo 251 obcí z celé České republiky. V loňském roce zvítězila obec Mříčná. Jako výhru získala skleněnou cenu, diplom a milion korun.

Vitezem_souteze_Vesnice_roku_2015_Libereckeho_kraje_je_obec_Mricna_medium

Obec Mříčná

Vítězem celostátního kola a nositelem titulu „Vesnice roku 2015“ se stala obec Krásná z Karlovarského kraje. Na druhém místě se umístila obec Vysočina z Pardubického kraje a třetí příčku obsadila obec Černotín z Olomouckého kraje.

Vesnice roku má své internetové stránky, kde se zájemci mohou dozvědět veškeré informace o soutěži: www.vesniceroku.cz.

Přihlášené obce Libereckého kraje

Kravaře Česká Lípa Liberecký kraj
Prysk Česká Lípa Liberecký kraj
Velký Valtinov Česká Lípa Liberecký kraj
Zahrádky Česká Lípa Liberecký kraj
Zlatá Olešnice Jablonec nad Nisou Liberecký kraj
Maršovice Jablonec nad Nisou Liberecký kraj
Albrechtice v Jizerských horách Jablonec nad Nisou Liberecký kraj
Dlouhý Most Liberec Liberecký kraj
Osečná Liberec Liberecký kraj
Svijany Liberec Liberecký kraj
Heřmanice Liberec Liberecký kraj
Kunratice Liberec Liberecký kraj
Kobyly Liberec Liberecký kraj
Loučky Semily Liberecký kraj
Kruh Semily Liberecký kraj
Tatobity Semily Liberecký kraj
Chuchelna Semily Liberecký kraj

TZ

Pin It on Pinterest